BioShock 2’nin Çoklu Oyuncu Desteği Olacak (VIDEO)

Bioshock’u ilk DirectX 10 destekli oyunlardan birisi olmasıyla biliyoruz. Oyun güzeldi fakat çoklu oyuncu, yani multiplayer desteği yok. BioShock 2’yi merakla bekleyenler çoklu-oyuncu desteğine kavuşacaklar.

Diğer bir deyişle BioShock 2’nin oyun sonunu getirenler, oyunu bir köşeye atmak zorunda kalmayacaklar. Aşağıdaki video nasıl bir çoklu-oyuncu deneyimi yaşayabileceğinizi gözler önüne seriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=KPEHQngyqu0&feature=player_embedded

1 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Benim de anlayamadığım şey BioShock’un çoklu oyuncu desteği olmadığı için neden eleştirildiğiydi. Sonuç olarak BioShock’un bir aksiyon oyunu değil System Shock gibi bilim kurgu/cyber punk temalı bir FPS rol yapma oyunu olarak algılanması gerekiyordu. Anlaşılan aradan geçen zaman yapımcı 2K avustralya’yı da (bir zamanların yenilikçi oyunlarına imza atan Looking Glass’ı) popüler konsol oyunculuğu anlayışına çekmiş. Çizgisel olmayan ve defalarca kendini oynatabilecek bir hikaye kurgusu ve derin oynanabilirlik yerine, oyuncuları çabuk tüketilen bir hikayenin ardından anlamsızca birbirlerine karşı mücadeleye iten bir anlayış… Etkilendiğimi söyleyemem. System Shock, Deus Ex serisinin bir hayranı ve oynanışındaki konsol oyunu sığlığına rağmen BioShock’u oldukça beğenmiş bir oyuncu olarak BioShock 2’nin beklediğim oyunlar listesinde ilk 20’ye bile girmediğini söyleyebilirim.

Bir cevap yazın