BioShock 2 İçin DLC Yolda

BioShock ve Rapture için söyleyecek birçok güzel söz bulabiliriz.  BioShock, 90’ların sonunu yaşamış oyuncular için yeni bir System Shock 2 olmasının yanı sıra; Rapture gibi bugüne kadar yaratılmış en başarılı kurgu evrenlerden biriyle tanışıyorduk. Pek çok kişinin bir ütopya olarak bahsettiği Rapture, aslında onun tam tersini; anti-tezini vurguluyordu. Andrew Ryan’in okyanus altındaki distopyası bize, olmak için doğduğumuz şeyi vaat ediyordu: “Sadece insan.”

Gönül isterdi ki bir devam oyunu olarak önümüze konan BioShock 2, bu muhteşem kurguyu bir adım daha ileri taşısın. Ne yazık ki BioShock 2’de ilk oyuna ait bulabildiğimiz tek güzellik, muhteşem art-deco mimarisiyle bizi içine hapseden Rapture’ın soğuk duvarları oldu. Ve tabi ki Splicer’lar, Big Daddy’ler, plasmid’ler, kötü kontroller…

Oyun için yapılan bütün eleştirilere rağmen BioShock 2, keyifli çoklu oyuncu desteğinin de yardımıyla gayet başarılı bir satış grafiği yakaladı. 2K Games de hemen ellerini ovuşturup ($) daha önceden planladığı indirilebilir içerik planını devreye soktu: Sinclair Solutions Test Pack

BioShock 2 için planlanan bu ilk DLC, çoklu oyuncu odaklı. Ancak 2K Games patronu Christoph Hartmann’a göre daha fazla yeşil dolar kazanmak için daha fazla DLC yolda. Peki Sinclair Solutions Test Pack ile neler geliyor? Hemen sıralayalım:

  • Seviye sınırı 50’ye çıkacak. Tabi yeni seviye ödülleri de gündemde.
  • İki yeni oynanabilir karakter: Louie McGraff ve Oscar Calraca
  • Her silah için üçüncü bir geliştirme. (upgrade)
  • Çoklu oyuncu maçlarında karakterimize takabileceğimiz beş yeni maske.

Aslına bakarsanız BioShock 2’nin eğlenceli çoklu oyuncu modlarını bir süre daha canlı tutmak adına oldukça güzel bir paket diyebiliriz. Üç platform için de 5$’dan satılacak Sinclair Solutions Test Pack’in ne zaman yayınlacağı henüz netlik kazanmış değil. Yine de bu tarihin oldukça yakın olduğunu hissetmek pek de zor değil.

1 Yorum

Bir cevap yazın