Bioshock 2 DLC’leri, Minerva’s Den ve Protector Trials PC’ye Gelmeyecek

Bana kalırsa Bioshock 2, Bioshock Infinite’ten önceki “Bioshock ismini kullanarak nasıl kolay yoldan para kazanabiliriz” eforuydu. Ancak 2K çalışanlarının, oyuncuların Bioshock ismiyle “bilinmeyen, hayranlık uyandırıcı bir ortamı keşfetme” temasını ilişkilendirdiğini anlamaları uzun sürmedi. Bioshock 2 bir nabız ölçme ve yeniye geçiş sürecinde yapılan bir denemeydi, eleştirmenlerden iyi notlar alsa da oyuncular arasında bir başarısızlık olarak nitelendirildi.

Görünüşe bakılırsa 2K artık oyuna hiç bir şekilde destek vermek istemiyor zira hep gelebileceği düşünülen DLC’lerin PC versiyonuna hiç bir zaman gelmeyeceğini söylüyor 2K’dan Elizabeth Tobey (2K’nın interaktif pazarlama yöneticisi):

Oyunun herhangi bir versiyonuna satış otomatı (vending machine) sesi ve/veya çokluoyuncu haritaları için playlist’ler eklenmeyecek. Bu iki seçeneğe baktık ve bu iki şeyi eklemenin kolay bir yolu gözükmüyor. PS3 ve Xbox 360 için işlevsel bir kaç patch düşünüyoruz ama bunların hiç birisi oyunun içeriğini gerçek anlamda değiştirmeyecek. Ayrıca oyunun PC versiyonuna Minerva’s Den ve Protector Trials DLC’lerini getirmeyi düşünmüyoruz. DLC’leri bekleyen PC kullanıcılarından özür dilerim ve gelecekte bu konuda herhangi bir değişiklik olursa sizi bu değişiklikten ilk haberdar eden ben olacağım.

Görünüşe bakılırsa Valve’ın Xbox 360’da yaptığını PC’de yapıyor 2K Games ve bir platforma çıkan oyunlarının satış rakamlarını beğenmedikleri için desteklemiyorlar. “PC platformunun da kaymağını yiyeyim” diye düşünüyorlar ama iş desteğe gelince numaralara bakıp kaynak ayırmak istemiyorlar. Gerçekten iki yüzlüce bir tavır, hiç ama hiç hoş değil.

1 Yorum

  1. CodeMachine

    Bu oyun firmaların pc oyuncularından ne istiyorlar anlamadım, donumuza kadar soyulup bütün paramızı onlara verip köleleri mi olmalıyız oyun çıkarmaları için. Bu oyun firmalarının sırf bu tavırları yüzünden orijinal alcaksam bile artık oyunları korsan alıyorum. 2K yide defterden sildim.

Bir cevap yazın