Bilişim 2007 – Crysis Türkçe Tanıtımı

Teknolojinin yavaş yavaş hayatımızı ele geçirdiği şu günlerde, Türkiye de teknoloji adına büyük adımlar atmaya başladı. Aslına bakarsanız bence koşuyoruz. Fakat başkasına göre gerideyiz… İşte sorun da burada, bir tanımımız yok. Bu tanımı yapmak, bize anlam kazandırmak için iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda olan kurumlar, kuruluşlar ve şahıslar büyük çabalar gösteriyor. İşte bu çabalardan biri geçtiğimiz günlerde bir içim su misali geldi geçti…

Bilişim 2007 - Crysis Türkçe Tanıtımı

14-16 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştirilen ve organizasyonunu Türkiye Bilişim Derneği’nin üstlendiği “Bilişim 07” sona erdi ve biz de oradaydık. Öncelikle, Türkiye Bilişim Derneği’nden bahsetmek istiyorum. TBD 1971’de kurulmuştur fakat 7 Mart 1994 itibariyle daha ön plana çıkmıştır. Bilgi toplumu ile teknolojinin bütünleşmesini hedefleyen dernek üye sayısını, yaklaşık 10 bine kadar yükseltmiştir. Türkiye Bilişim Derneği’nin amacı, Türkiye’de bilişimle ilgili her türlü çalışma ve düzenlemenin toplumsal gelişmeye katkı verici biçimde, çağdaş boyutlarda uygulanmasını sağlamaktır. Dernek ayrıca Asya’daki Türkî Cumhuriyetlerin de teknolojik açıdan bizim seviyemize ulaşmaları, çağdaş seviyeyi yakalamaları için yatırımlara vesile olmakta ve çalışma grupları oluşturmaktadır.

Bilişim 2006'dan bir görüntü

Bilişim 2006’dan bir görüntü

Bilişim07’ye katılmamın şansı ve mutluluğunu yaşarken biraz araştırma yaptığımda kaçırdığım diğer Bilişim Kurultayları adına üzülüyorum. Bilişim 07’de de olduğu gibi önceki organizasyonlarda da ülkemizde teknoloji adına en büyük atılımları yapanlar, bu ülkeyi bir adım daha ileri nasıl taşırız kaygısını güden insanların hepsi bu organizasyondaydı. Bazıları ile uzaktan bazıları ile bire bir tanışmaktan çok mutlu oldum. Bundan sonraki organizasyonlarda bu etkinliğin takipçisi ve canı gönülden destekçisi olacağımıza söz veriyorum. Eğer ülkemiz adına bir şeyler istiyorsak bu desteği sizlerin de vermesi gerektiği kanısındayım.

Bir cevap yazın