Bethesda Yeni Oyunu Dishonored’ı Duyurdu

Oyunun geliştiricisi ise Fransız Arkane Studios. Ayrıca projede ünlü isimler de var…

ZeniMax Media’nın (Bethesda’nın sahibi) Arx Fatalis ve Dark Messiah of Might and Magic gibi başarılı oyunlardan tanıdığımız Fransız Arkane Studios’u satın almasının üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Firmanın yeni oyun projesi ise nihayet belli oldu. Bethesda, Arkane Studios tarafından geliştirilen gizliliğe dayalı FPS/macera oyunu Dishonored’un PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için 2012 yılında raflarda olacağını duyurdu.

Geliştirici ekipte iki ünlü isim dikkat çekiyor. İlk iki Deus Ex oyununda baş tasarımcı olarak görev yapan Harvey Smith, Dishonored projesinde kreatif direktör koltuğunda yer alıyor. Smith’e Half-Life 2’deki City 17 tasarımından tanıdığımız Viktor Antonov eşlik ediyor.

Game Informer’ın yeni sayısında yer alan ön bakışta oyun için söylenen şu sözler dikkat çekiyor:

Bu, yalnızca bir kişiyi öldürmenizin gerekmediği bir suikast oyunu. Bu, gizlice geçmek yerine bir aristokratın malikanesine sızıp tuzaklar kurarak koca bir garnizonu katledebileceğiniz bir oyun. Bu, yüksek korumalı mekanlara sızabileceğiniz ama insanların orada olduğunuzu asla bilemeyeceği acımasız şiddetle ilgili bir oyun. Bu dünyayı diyalog ağacıyla değil yaptıklarınızla şekillendireceğiniz ahlakla ve oyuncu tercihleriyle ilgili bir oyun.

Bir de oynanış videosu olsaymış tadından yenmezmiş… Sanırım bu konuda biraz daha beklememiz gerekiyor.

Dishonored preview

1 Yorum

Bir cevap yazın