Bethesda Yeni Elder Scrolls Oyunu Üzerinde Çalışmaya Mı Başladı?

Bethesda, henüz duyurulmamış yeni oyun projesi için programcı aramaya başladı.

Skyrim’in yakaladığı muhteşem başarının suyu henüz tam olarak sıkılmamışken yeni bir Elder Scrolls oyunundan bahsetmek ne kadar doğru olur bilemiyorum. Ancak Bethesda’nın resmi internet sitesinde yayınladığı iş ilanına bakılırsa, firma yeni bir oyun üzerinde çalışmaya başlamış bile. Üstelik ilanda yer alan bilgiler, bu oyunun “gelecek nesil” konsollar (ve elbette PC) için tasarlandığını gösteriyor.

Bethesda, yayınladığı bu ilanda tecrübeli bir konsol programcısı arıyor. Ancak başvuracak adayların DirectX 11 konusunda tecrübeli olmasından da bir artı olarak bahsedilmiş. Yani oyun çok büyük bir ihtimalle DirectX 11 teknolojisinden de faydalanacak.

Bu yeni oyun projesinin ne olduğuyla ilgili hiçbir şey bilmiyoruz şimdilik. Muhtemelen uzunca bir süre de bilmemiz mümkün olmayacak. Yine de tahmin yürütmenin kimseye bir zararı olmaz sanırım. Bu oyun, gelecek nesil konsolların güçlü donanımları sayesinde zincirlerini kırmış yeni Elder Scrolls olabilir mi? Belki de bir Fallout oyunu? Ya da tamamen yepyeni bir oyun fikri… Bahisler açılsın!

Hayır, buraya bir ok şakası yazmayacağım...

2 Yorum

  1. sebo

    güzel bir bilgilendirme olmuş bence bethesda skyrım v oyunu ile tüm oyun kıriterlerini alt üst etti şahsen ben bukadar güzel bir oyun beklemiyordum oyun ilk satın aldığımda şüphelerim vardı gösellik ses oynanırlık açısından ama nevarki oyuna başlayınca kopamadım ve halen oyunu bitiremedim bence bu oyun bitmez çok geniş bir haritaya sahip görevler ve oyun içi karakterler gitgide zorlaşıyor ben bu oyunu xbox 360 ile oynuyorum ve büyük bir kryifle günde 6 saatimi bu oyuna adamaktayım bağımlılık yaptı bende hatta yakın zamanda doktora danışabilirim bu hastalıktan nasıl kurtulurum diye ama sanmıyorum bakıyorumda sizin araştırmanıza göre bethezda yen oyun için kolları sıvamış yakın bir gelecekte bizleri ekrana bağımlı yapacaklar

Bir cevap yazın