Bethesda The Elder Scrolls V: Skyrim İçin Yeni Bir Motor Geliştiriyor

The Elder Scrolls serisinin son oyunu için yeni oyun motoru…

The Elder Scrolls, en eski RPG oyun serilerinden biridir. 1992 yılında PC platformu için piyasaya sürülen The Elder Scrolls: Arena ile RPG türü ile tanışanlar, bugün gözlerini iş yerlerindeki monitörlere dikmekten oyun oynamaya fırsat bulamıyor olmalılar.

Günümüzün +18 yaş oyuncuları ise, The Elder Scrolls serisi ile Morrowind ve Oblivion ile tanışmış olmalılar. Her ne kadar Morrowind’de yakaladığımız özgürlük ve yabancı dünya hissini, Oblivion’da bulamamış olsak da serinin sürekli belli bir kaliteyi tutturması üzerinde durulacak bir artıdır ve RPG severler için The Elder Scrolls serisi her zaman gönüllerde ayrı bir yer edinmiştir.

Elder Scrolls V Skyrim

Elder Scrolls V Skyrim

Gönüllerin tam da “nerede kaldı yeni Elder Scrolls oyunu” dedikleri sırada Bethesda, merakla beklenen açıklamayı yaptı ve serinin yeni oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim’i duyurdu. Henüz yayınlanmış bir teaser videosundan başka pek bir bilgimiz olmayan TES V: Skyrim’den ufak detaylar gelmeye başladı.

Bethesda’dan Nick Breson Twitter’da yaptığı bir duyuru ile TES V: Skyrim’in yeni bir grafik motoru üstünde geliştirildiğini açıkladı. Daha önce Oblivion ve Fallout oyunları için Gamebyro oyun motorunu tercih eden Bethesda, artık yeniliğinin zamanı geldi diye düşünüyor olmalı.

Elder Scrolls Harita

Bugün, THG Oyun ile birlikte The Elder Scrolls Haritası Bedava 🙂

Şimdilik detaylar bu kadar, oyunda bulunan ejderhalar dışında yeni detaylar ve özellikle de oyun içi videolar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

2 Yorum

Bir cevap yazın