Bethesda RAGE’in PlayStation 3 Versiyonundan Emin

Xbox 360 versiyonu ise sabit diskte 22 GB’a yakın yer kaplayacak…

QuakeCon 2011’i ziyaret edenler id Software’in 7 yıl aradan sonra geliştirdiği ilk oyun olan RAGE’in PC versiyonunu deneme fırsatı bulurken; John Carmack’in etkinlikte yaptığı uzun konuşmada verdiği bilgilerden en önemlisi RAGE’in Xbox 360 sabit diskinde 21-22 GB yer kaplayacağıydı şüphesiz. Bu Final Fantasy XIII’den sonra bir Xbox 360 rekoru olacak.

Carmack, her zaman olduğu gibi kafaları karıştırmayı da ihmal etmedi. Özellikle de PlayStation 3’ün blu-ray okuyucusunun DVD’den daha ciddi bir gecikmeye sebep olduğunu söyleyerek. Bu sözün ardındansa acaba RAGE’in PS3 versiyonu kardeşlerinden daha mı kötü olacak endişesi bir virüs gibi yayıldı. Destructoid‘den pek sevgili dostumuz Jim Sterling de oyunun dağıtımcısı Bethesda’yı arayarak tartışmaya son noktayı koymuş.

QuakeCon’da basın odasında bazı önincelemeler için oyunun PlayStation 3 versiyonunu da gösterdik. RAGE’in PS3 versiyonundan gayet memnunuz. idTech 5 teknolojisinin en önemli özelliklerinden biri her üç platformda da aynı kaliteyi yakalayabilmesi. Oyuncuların yaşayacağı deneyim her üç platformda da tamamen aynı olacak.

Karşılaştırma videolarını görene kadar bir şey söylemek zor. 🙂

RAGE

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    ilgi çekmeyen oynanış,kötü hikaye,sürekli övülen ancak her videoda hayal kırıklığı yaşatan grafikler,inanılmaz bir balon geliyor.carmack cidden bırak bu işi artık,senin zamanın geçti

  2. Ziyaretçi

    Yok be abi QuakeCon’a giden bir arkadaşım anlattı oyun inanılmaz diyor. Oynanış Fallout 3 ve Borderlandse benziyormuş ama silah hissi ve oyun dünyası muhteşem diyor. PC’de süper görünüyormuş. Film gibi akıcı diyor. Daha önce bu kadar akıcı bir FPS görmedim diye de ekledi hatta. Onun sözüne Carmack’ten çok güvenirim 😀

Bir cevap yazın