Bethesda- Interplay Mücadelesinde İlk Round Interplay’in

Fallout 3’ün ve gelecekte çıkacak oyunların isim hakkı sahibi Bethesda ile orijinal Fallout oyunlarının dağıtımcısı Interplay arasında bir süredir devam eden yetki davasında ilk roundu Interplay kazandı.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Eylül ayında Bethesda Interplay’in Fallout MMO’su üzerindeki yükümlülüklerini yerine getirmediği için bir dava açmış; hemen bir ay sonra ise Interplay, buna, Bethesda’nın kontratı çiğnediğini öne süren bir davayla yanıt vermişti.

Bugün gelinen noktada ise davalara ilişkin herhangi bir sonuca ulaşılmış değil. Ancak geçtiğimiz haftalarda Bethesda’nın Interplay’in hala satmakta olduğu orijinal Fallout üçlemesine ve Fallout MMO’sunun geliştirilme sürecine tedbir koydurma isteği mahkeme tarafından 10 Aralık günü geri çevrildi.

Bu karara göre Interplay Fallout, Fallout 2 ve Fallout: Tactics oyunlarını pazarlamaya ve Fallout MMO’sunu geliştirmeye devam edebilecek. Tabi ilk roundu Interplay’in kazanmış olması davayı tamamen Interplay kazanacak şeklinde yorumlanmamalı. Süreç hala devam ediyor ve bizler de merakla beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın