Best Buy Çalışanı Dizüstü Hırsızını Durdurduğu İçin Kovuldu

Best Buy’ın Montana şubesinde bilgisayar bölümünde satış elamanı olarak üç yıldır çalışan 51 yaşındaki Roger Kline bir dizüstü hırsızını durdurunca işinden oldu.

Best Buy

Polisin kayıtlarına göre olay şöyle gerçekleşmiş. 45 yaşındaki Brent Carter Latendresse çalıntı dizüstüyle arka kapından çıkmaya çalışmış ancak kapı kilitli olduğu için ön kapıya yönelmek zorunda kalmış. Tam kapıya yaklaştığı sırada ayağı takılmış ve mağazanın iç cam kapılarına çarpıp yere yıkılmış. Bu noktada devreye giren Roger Kline ayağa kalkmaya çalışan hırsız tutup yere atmış.

Bu noktada devreye giren mağaza müdür Roger Kline’a hırsızı bırakmasını söylüyor çünkü Best Buy’ın kuralları gereği gerçekleşmekte olan bir suça müdahale edilmemesi gerekiyormuş. Sonrasında Best Buy bildiği halde şirket politikasına uymayan çalışanını işten çıkarmaya karar vermiş.

Roger Kline’ın yorumuysa şöyle:

Birisi sizden çalmaya çalışırsa onu durdurursunuz. Biz böyle yetiştik. Hırsız firmadan değil benden çalıyormuş gibi hissettim. Sanırım adamın elinde iki bilgisayarlar mağazadan kaçmaya çalışırken görünce işimi fazla ciddiye almışım.

1 Yorum

Bir cevap yazın