Beş Uygun Fiyatlı GPS Aygıtı İncelendi

Beş Uygun Fiyatlı GPS Aygıtı İncelendi

Goodyear’ı daha çok lastikleriyle tanıyoruz ancak lastikten sonra daha birçok otomotiv aksesuar işine de girdiler. GPS aygıtları da bunlardan birisi. 140 USD’lik GY135 piyasadaki benzer ürünlere kıyasla oldukça yeni sayılır. Teknofiyat arama motorunu kullanarak yaptığımız aramada maalesef bu üründen bir tane bile bulamadık.

Goodyear GY 135 bir kullanıcı rehberi, araç kiti, USB kablosu ve araç şarj aletiyle beraber geliyor. Ayrıca uygun fiyatına rağmen baya sağlam ve kaliteli bir taşıma çantası kutu içeriğinde yer alıyor. GPS aygıtları çalınma durumunda kötü amaçlı kullanılabilir. Neyse ki GY 135 kullanılmadığı zamanlarda kendini korumaya alıyor.

Kurulum: 4 Puan

Beş Uygun Fiyatlı GPS Aygıtı İncelendi

Her ne kadar bu aygıtın kullanım kılavuzu sadece 10 sayfadan meydana gelse de daha fazla anlatıma ihtiyaç yok çünkü kullanımı son derece basit. Çabuk başlangıç rehberi araç kitinin nasıl takılacağını basitçe anlatıyor.

İşlevsellik: 4 Puan

Beş Uygun Fiyatlı GPS Aygıtı İncelendi

GY135 açıldıktan yaklaşık 30 saniye sonra uydu sinyallerini almaya başlıyor ve bir dakikadan kısa bir süre içinde nerede olduğumuzu bize gösteriyor. Varılacak hedefi “Enter New Dest” mesajının gösterildiği yere girmelisiniz. İşin güzel tarafı otomatik tamamlama özelliği sayesinde fazla zaman kaybetmeden gitmek istediğiniz noktayı gösterebiliyorsunuz.

GY135 yön bulma (navigation) için birkaç görme açısı sunuyor. “Overview” varacağınız noktaya kadar geçmeniz gereken yolların tümünü gösteriyor. “Road List” yolları listeliyor ve “2D/3D” tahmin edebileceğiniz gibi üç boyutlu ve iki boyutlu gösterim arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. Yolculuk (Route) ayarları oldukça ayrıntılı: Araç tipinizi (otomobil, yaya veya bisiklet – car, pedestrian veya bisiklet), yolculuk tipinizi (kısa, çabuk ya da her ikisi) seçebileceğiniz gibi paralı otoyollardan sakınabilirsiniz.

Bu ilginç aygıt yönü sesle de tarif edebiliyor ancak sokak adlarını ve bölgelerini söylemiyor (yine de çok kullanışlı ve yararlı bir özellik). Ses kalitesi ise gayet iyi. Geçtiğiniz sokak ve caddelerin isimleri ekran gösteriliyor fakat çok uzun sokak isimleri ekrana tam sığdırılması açısından rastgele kısaltılıyor ve bu da işleri biraz zorlaştırabilir. Gece kipi sayesinde karanlık bastırdığında bile ekrandaki nesneleri ve yazıları görmekte güçlük çekmiyorsunuz.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın