Beş Süper Bağımsız Oyunu İstediğiniz Fiyata Satın Alın

Bağımsız oyun geliştiricileri, farklı yöntemlerle ürünlerini pazarlamaya devam ediyor. Daha önce 2D Boy, tüm zamanların en iyi bağımsız oyunlarından biri olan World of Goo için bir kampanya düzenlemiş ve iki hafta süresince oyunu istediğiniz fiyattan alma seçeneği sunmuştu.

Benzer bir hamle bu sefer beş adet bağımsız oyun geliştiricisi, hastanelerde yatmak zorunda olan çocuklara oyuncak ve oyun sağlayarak onların morallerini yüksek tutmayı amaçlayan Child’s Play ve internet ihlallerini engellemek için kurulmuş EFF’den geliyor.

Bu kuruluşlara ve bağımsız oyun geliştiricilerine destek olmanız için  yapmanız gereken tek şey, Humble oyun paketini satın almak. Bu paketin içinde tam beş adet oyun var; World of Goo, Penumbra Overture, Lugaru HD, Gish ve Aquaira. Bu beş oyun da bağımsız oyun geliştiricileri tarafından geliştirildi ve oyun paketinin piyasaya değeri 80 Dolar.

Kampanya ile bu paketi istediğiniz fiyata satın alabiliyorsunuz. Daha doğrusu en az 0.50 Dolar ödemeniz gerekiyor ki, bu da yaklaşık 75 Kuruş yapıyor. Ne kredi kartı masrafı, ne havale ücreti başka hiç bir ücret alınmıyor sizden. Eğer isterseniz paket için ödediğiniz tutarı özelleştirebiliyorsunuz. Oyun geliştiricilerine 40 Cent, ETF’ye 5, Child’s Play’e de 5 Cent gibi.

İsterseniz oyun paketini bir arkadaşınıza da hediye edebilirsiniz. Paketteki oyunlar MAC ve Linux’le de uyumlu.

Bu fiyata bu kadar güzel oyunlar, daha ne duruyorsunuz. Oyun paketini satın almak için buraya tıklamanız yeterli.

Son bir not: korku oyunu sevenlere Penumbra Oveture’ı özellikle tavsiye ediyorum.

13 Yorum

 1. tesla48

  çok hoş bir uygulama.  Bağımsız oyun üreticilerini desteklemek için bile katılınabilir. ben  aldım oyunları. Umarım machinarium kadar güzel vakit geçirebilirm.

 2. RP

  Çok güzel bir uygulama. Her oyun böyle satın alınabilir fiyat ile verilirse işte o zaman korsan sektörüne hiç gerek kalmaz. Satın aldım bile. Darısı diğer tüm oyun, dvd ve müzik albümlerinin başına…

 3. tesla48

  wplfire.com sitesinden oyunları satın aldıktan (1 dolar verdim ben) 3-4 gün sonra bir mail daha geldi ve machinarium oyununun üreticisi amanita design tarafından üretilmiş samorost 2 oyununu da ücretsiz indirebileceğim link yollandı.

 4. RP

  Sanırım başlığın:

   

  “Beş Süper Bağımsız Oyunu İstediğiniz Fiyata Satın Alın”

  yerine 

   

  “Beş Bağımsız Süper Oyunu İstediğiniz Fiyata Satın Alın”

  olması daha uygun olurdu.

   

   

   • burki

    öncelikle söyleyeyim amacım ne ukalalık yapmak ne de dil bilgisi dersi vermek (ki haddime düşmez bu konuda akademik eğitim almış birisi değilim). umarım yanlış anlaşılmam. sadece bu konudaki iyi niyetinize güvenerek kendi bilgim dahilinde hangi yazılımın doğru olduğunu söylemek istedim.

    makaleye attığınız başlıkta sizin anlatmak istediğiniz oyunların süper olması. yani burada sizin tamlamanız “süper oyun” şu an mevcut bulunan başlıkta ise “süper bağımsız” olarak kullanıyorsunuz tamlamanızı. bağımsızlığın süperi, normali, kurşunsuzu (iğrenç bir espri kabul ediyorum (: ) olmayacağını düşünürsek aslında olması gereken “RP” nickli kullanıcınızın da belirttiği gibi “Beş Bağımsız Süper Oyunu İstediğiniz Fiyata Satın Alın” olmalıdır.

    Umarım yazdıklarımı yanlış değerlendirmezsiniz sadece liseden aklımda kalan bir kaç şey bunlar ve paylaşmak istedim.

   • Tahir Meylani

    Aslında, bende neden “RP” nickli arkadaşımızın söylediği şekilde yazılmış başlığın daha doğru olacağını merak ediyordum. O yüzden “düşündüm ama çözemedim” diye yorum yazdım.

    Türkçe’mizi daha doğru kullanmak hepimizin gayesi olmalı, ortada bir eksik ya da yanlış varsa, sizinde uyarılarınız ile bunu düzeltmek daha doğru olacaktır. O yüzden, merak etmeyi bu yorumları kesinlikle yanlış anlamıyorum.

 5. MaRIkO

  2 si de doğru burdaki hata noktalama işaretlerinde. “bağımsız”da “süper”de “oyun”un sıfatları hangi sıra ile yazıldıkları önemli değil ancak ikisinin arasında virgül olması lazım yoksa “süper”  “bağımsız”ında sıfatı gibi anlaşılabilir çünkü bağımsız oyunu nitelerken sıfat olmasına rağmen tek başına kullanıldığında sıfat değildir. onun için ikiside doğru olmasına rağmen süper bağımsız yerine bağımsız süper diyince arada birgül olmadığı zaman daha anlaşılır oluyor.

  bu arada kendimden bu kadar emin yazdığıma bakmayın yanlışta söylüyor olabilirim 🙂

  • Tahir Meylani

   Zaten bütün mesele o başlıklara noktalama koyamıyoruz 🙂

   Bu da şey gibi oldu zamanında bir Milli Eğitim Bakanı demiş ya “şu okullar olmasaydı Milli Eğitimi ne güzel yönetirdim” 😀

Bir cevap yazın