BenQ V2410 LED Aydınlatmalı Monitör İncelemesi

Bağlantılar 

BenQ v2410 D-SUB HDMII

Genel tasarımdan bahsettik şimdi de giriş çıkışlara bakalım. BenQ V2410’da HDMI ve D-SUB çıkışları tercih edilmiş. DVI olsa daha çok memnun

BenQ V2410 Duvar Girişleri

V2410'u isterseniz duvara monte edebiliyorsunuz

olurduk ama kaliteli bir ekranda D-SUB’nın pek fazla dezavantaj yarattığını söyleyemeyiz. Kaliteli bir kablo ve iyi programlanmış bir ekranda D-SUB ile DVI arasında fark bulmak oldukça zor. Çözünürlük geçişlerinde BenQ V2410, görüntüyü otomatik olarak ekrana başarıyla oranlıyor ve size ekranın doğal çözünürlüğünü (1920 x 1080) hatırlatıyor. D-SUB çıkışının kalitesini ölçmek için lagom internet sitesini ziyaret ettik. Lagom sitesindeki görüntü de bize V2410’nun D-SUB çıkışından gelen veriyi başarıyla ekrana orantıladığını gösteriyor. Lagom internet sitesindeki görüntüler kesin sonuçları veremiyor belki ama bir fikir edinebilmemizi sağlıyor.

BenQ v2410 Kulaklık Girişi

HDMI çıkışı ile yeni nesil konsollarınızı bu ekrana kolayca bağlayabilirsiniz ayrıca ekranda bulunan ses çıkışı ile HDMI çıkışından gelen sesi herhangi bir hoparlöre verebilirsiniz. 24″ gibi büyük bir ekran konsol oyunları keyifle oynayabilmek için yeterli olacaktır. Ekranın 1920 x 1080 Full HD çözünürlüğü desteklediğini de hatırlatalım.

BenQ V2410 Ayaklık

Ayaklığı resimde gördüğünüz vida sıkıştırıyorsunuz

4 Yorum

 1. hoot1

  benq nun bu kasasından gıcık oluyorum, ayrıca bu kasa ledler için değil lcd ler için üretilmiş bir kasa, hem kalın hem de arkada gereksiz bir çıkıntı var, o boşluğa micro anakart ile bir pc bile yerleştirilebilir. benq türkiye bu incelemeyi yaptırmış ki elinde kalan son ürünleri hemen satalım, eğer internet sitesine bakarsanız v2420 ler çıkmış ancak türkiye pazarına girş yapmış değil. ben v2420’yi  bekleyeceğim.

 2. bekir umur

  Yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Böyle bir ekran alıcaksam şık olmalı. Gereksiz çıkıntıları olmamalı. Ayrıca yazıyı eleştirmek istiyorum. Gayet sığ ve yetersiz. Özellikle de görüntü kalitesini anlatan sayfası. Ne bir detay ne bir test. Böyle bir yazıyı sokaktan geçen herhangi bir adam da yazar. Çok yazık. Sizin dediğiniz gibi taraflı bir yazı yazdırılmış. 

 3. Tahir Meylani

  Eleştirilerinizde haklısınız. İnceleme yazısında da bu ekranın pek şık bir görünüme sahip olmadığını vurgulamıştım. Çirkin mi değil fakat biraz kaba, yuvarlak hatlara sahip değil.

  Görüntü kalitesini test ettik lagom ile fakat bu testler biraz değişken o yüzden çok da fazla bahsetmek istemedim. Onun dışında yapılacak tüm değerlendirmeler kişisel kalmaktan öteye gidemeyecektir. LCD ekranların görüntü kalitesini ölçmek için oldukça pahalı aletlere ihtiyacınız var. Sadece biz değil Türkiye’de bu olanaklara sahip hiç bir site yok. Sadece iyi bir kamera ile gecikme süresini test edebilirsiniz.

  Benim lagomda yaptığım testlerde kontrast oranı oldukça iyi gözüküyordu. Onun dışında kesin bir şey söylemekten çekindim.

  Son olarak BenQ V2410 değerlendirirken fiyatını göz önüne almanızı tavsiye ederim. Çünkü bu fiyata 24 inç LED bir monitör yok. Sadece Acer’ın bir ürünü var http://www.netsiparis.com/detay/13611017021/AOC-24-2436SWA-LED-EKRAN-SIYAH-WIDE-LCD

  Onda da HDMI çıkışı yok ve gayet kaba bir tasarıma sahip.

  Hoot1’in dediği gibi daha şık bir LED monitör için BenQ V2420 beklenebilir. Diğer markaların LED monitörleri de yolda.

Bir cevap yazın