BenQ İki Yeni 15.6” LED Aydınlatmalı Ekran Duyurdu

BenQ G610HDAL

BenQ G610HDAL

Teknoloji dünyasının en son modasının vazgeçilmez öğelerinden biri de LED ekranlar. O kadar alımlı özelliklere sahipler ki standart LCD ekranları tarihe gömebilirler. Yalnız şimdilik “birazcık” pahalılar. Özellikle de büyük boyutlu LED ekran ve televizyonlar ateş pahası.

BenQ, LED ekranları genel bir kullanıcı kitlesine sunabilmek amacıyla, standart bir dizüstü ekranı büyüklüğündeki (15.6″) yeni LED ekranlarını piyasaya sürdü. G610HDAL ve G610HDPL’nin aralarındaki tek fark güç tüketim değerleri. G610HDAL 8.2 ila 15.5 Watt arası güç harcarken, G610HDPL ise sadece 5.8 ila 12 Watt güç tüketim değerine sahip.

BenQ G610HDAL

BenQ G610HDAL

Ekranların diğer teknik özellikleri ise aynı: 1366×768 çözünürlük, 8 ms tepki süresi, 5.000.000:1 dinamik kontrast (statik kontrast AL modelinde 500:1, PL modelinde 600:1), tümleşik güç kaynağı ve sadece D-Sub bağlantısı. Gözünüzün HDMI veya DVI bağlantısı aradığına eminiz ancak bir LED ekran en ucuz bu şekilde sunulabilir.     

Fiyatları bilmiyoruz ancak çok yakında ülkemizde satılacağını umuyoruz.

1 Yorum

  1. Hakan

    Artık yeni teknolojiler ilk etapta demode teknolojilerle ya da özelliklerle birlikte sunuluyor. Bayrağı kaldığı yerden devralıp ileriye götürmek yerine önce geriye gidip sonra standartlara erişiyor. Bunun da çeşitli ticari kaygıların sonucu olduğunu düşünüyorum. Benzer olarak ssd diskler de 8gb gibi flash disklerde dahi komik bulunan kapasitlerle girdi pazara. Bu monitör de led demiş ne giriş var ne boyut. fullhd+hdmi standart oldu artık. Ordan devam edin led işine de. Bu nedir?

Bir cevap yazın