BenQ Dünyanın İlk Dikey Hizalama Monitörünü Geliştirdiği Duyurdu

BenQ, mükemmel görüş açısı (178º/178º) sunan dikey hizalama teknolojisine sahip (vertical alignment) LED aydınlatmalı monitörlerini geliştirdiğini açıkladı.

BenQ LogoLCD monitörlerde görülen önemli problemlerden biri olan görüş açısı problemidir; fakat bu problem, LED aydınlatmalı monitörler sayesinde önemli ölçüde çözüldü. Yine de LED aydınlatmalı monitörler bile mükemmel bir görüş açısı sunamıyorlar.

BenQ, görüş açısı problemine son verecek dikey hizalama teknolojisine sahip LED aydınlatmalı monitörler geliştirdiğini açıkladı. Bu teknoloji ile tam görüş açısı mümkün.

BenQ’nun hazırladığı ilk dikey hizamala teknolojili monitörler 21.5″ VW2220(H) ve 24″ EW2420 ve VW2420(H) modelleri olacak. İki monitör de 3,000:1 kontrast oranına sahip ve DVI, D-SUB çıkışları standart. H modellerinde  HDMI 1.3 çıkışı da bulunurken, EW ile başlayan modellerde iki adet HDMI 1.3 çıkışı, dört USB çıkışı ve iki adet 1.5 Watt hoparlör bulunuyor.

BenQ VW2420(H) ve EW2420 monitörler Temmuz, Ağustos ayının ortalarında Tayvan’da piyasaya sunulacak. BenQ VW2220(H) ise, Kasım ayında piyasaya sunulacak.

BenQ, dikey hizalama teknolojili monitörleri ile gerçekten (178º/178º) görüş açısı sunabilecek mi, sanırım bu sorunun cevabı için monitörleri test etmemiz gerekiyor…

Bir cevap yazın