Bellek Ormanında Kaybolmayın!

Bellek kapasitenizi arttırmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Video düzenleme yazılımları gibi bellek gereksinimi yüksek olan programlar yüzünden 1 GB bellek kapasiteli sistemlerin artık orta karar sayıldığını düşünün. Microsoft’un yeni gelen işletim sistemi Vista’yı da hesaba katın – kimse dev üreticinin bellek kullanımı konusunda bir güzellik yapacağını düşünmesin. Bu konuda kanıta ihtiyacınız varsa yakın zamanda yayınlanan Tom’s Hardware Guide makalesine bir göz atabilirsiniz : Ne kadar belleğe ihtiyacınız var ? (İngilizce)

Bellek Ormanında Kaybolmayın!

Yeni bir sistem kurarken bellek seçmek nispeten kolaydır çünkü standart paketlerden birisini seçebilirsiniz ancak elinizdeki sistemde bellek yükseltmesi yapacaksanız özellikle de üretici büyük OEM markalardan biriyse cevaplamanız gereken bazı sorular ortaya çıkabilir. Hangi bellek türü ve hızı gerekli? Sistemin desteklediği en fazla bellek miktarı nedir? Markalı bellek almak gerekli mi? Ve doğru ürünü seçebilmek için son kullanıcıyı yönlendiren bir hizmet var mı?

Bu yazıda bahsettiğimiz sorular ve daha fazlasının cevabını bulacaksınız. Bellek yükseltme ormanının içlerine doğru ilerledikçe satın alma sırasında kararınızı değiştirebilecek konulara parmak basacağız ve Apacer, Corsair, Crucial, Kingston, Mushkin, PNY ve Viking gibi bilindik markaların potansiyel müşterilerine sundukları hizmetlerden söz edeceğiz.

Bir cevap yazın