Beklenen Oldu ve AMD Grafik Kartlarından ATI Logosunu Kaldırdı

Söylentiler gerçekmiş…

AMD’nin, grafik kartlarından ATI logosunu kaldırmayı düşündüğünü daha önce haberleştirmiştik. O habere yorum atan bir okuyucumuz, “ATI’nin bir asiliği var. Ne gerek var kaldırmaya.” demişti. Gerçekten de ATI, ekran kartı piyasasında Nvidia’nın tekelini tam da zamanında kırmış ve bugün Intel’in deneyip de başaramadığı şeyi gerçekleştirmişti. Bugün belki daha hızlı, daha gelişmiş ekran kartlarını görebiliyorsak piyasada bunda ATI’nin görmezden gelemeyeceğimiz kadar büyük katkısı olduğunu söylemek hiç de zor değil.

Kısacası ATI, gerçekten de bilinçaltımıza asi bir firma olarak yerleşmişti ve sevdiğimiz bir markaydı.

 AMD Radeon Grafik Kartı Logosu

AMD’nin, ATI markasını artık kullanmak istememesini insanların zihninde AMD ile ATI’nin sanki farklı firmalarmış gibi görünmeye başlaması olarak görebiliriz. AMD’de de bunun farkında ve ATI markasının arkasındaki gücün aslında AMD olduğunu herkese göstermek istiyor.

Sonuç olarak, artık AMD/ATI ekran kartlarında sadece AMD logosu görebileceğiz.

Eski bir arkadaşa veda etmek gibi değil mi?

kaynak: fudzilla

 

6 Yorum

  1. Mert Meriç

    bence fosforlu bir yazıyla ati/amd yazılabilir yani farklı bakış açılarıyla 2farklı logoyu karşımıza çıksaydı daha hoş olurdu…

    kesinlikle ati ismi hepimizin hoşuna gidiyor az çok bu işlerden anlayanlar ati kartlarının amdnın ürettiğini bilir, yani ne gerek var?

  2. Gökhan

    ATI şuan kırmızı logonun içinde bilenler için öyle. Ben hala kırmızıyı görünce ati derim. Logo da yeşil olursa o zaman ati biter yeni bir marka gelir. ATI geri gelsin diye facebookta falan grup mu kursak 🙂

Bir cevap yazın