Bayandan, Kullanılamamış Dizüstü Bilgisayar: Bölüm 2

Birinci bölümde, yeni satın aldığım, HP marka NX6110 model dizüstü bilgisayarımda, ilk günlerden itibaren yaşadığım görüntü problemlerinden ve bilgisayarımın bu sebeple HP Teknik Servisi’ne gidişinden bahsetmiştim.

HP’nin, yoğun talebimiz üzerine verdiği yedek ürünü, yaklaşık bir hafta acil işlerim için kullandım. Bu arada da her vakit bulduğumda, onarım durumunu sormak için HP Müşteri Hizmetleri’ni arıyordum. Ve nihayet, bilgisayarımın teknik servise gitmesinin üzerinden on altı gün geçtikten sonra, onarımın tamamlandığı müjdesini aldım.

Takvim 24 Mart’ı gösterdiğinde, bilgisayarım, LCD ekranı değiştirilmiş olarak çalışma masamda duruyordu. Geçmişe bir sünger çektim; yaşadığımın bana denk gelmiş bir sorun olduğunu ve her şeyin geçmişte kaldığını, bundan sonra bilgisayarımın teknik servis doktorlarına gitmeyeceğini düşünerek, dizüstü bilgisayarım ile yeni tanışmış gibi her şeye yeniden başladım.

Bilgisayarımın serviste olması nedeniyle, on altı gündür beklettiğim ve artık daha fazla bekletemeyeceğim işlerime öncelik vererek ve en önemlisi bilgisayarıma güvenerek, kullandığım bütün programları, olabilecek en hızlı şekilde kurmaya başlamıştım. Ancak henüz iki veya üç gün geçmemişti ki, bir-iki saniyecik kadar süren, ekranın o eski anlık gidip gelme sorununun devam ettiğini fark ettim.

Bir cevap yazın