Battlefield Bad Company 2 Vietnam İncelemesi

Farklı Bir Atmosfer ve Arcade Oyun Dinamikleri

Battlefield Bad Company 2 Tank

Bu resimde yanlış olan bir şey var ama ne?

Bad Company 2 Vietnam, toplamda dört yeni harita sunuyor bizlere. Beşinci ve son haritanın aktif olması içinse, topluluğun belli bir squad puanına ulaşması gerekli. Bu puanlama devam ede dursun, elimizdeki haritalara baktığımız zaman, dönemin atmosferinin ve ruhunun haritalara iyi yansıtıldığını söyleyebiliriz.

Vietnam’da Bad Company 2’e göre harita tasarımında bazı değişikliklere gidildiğini görüyoruz ve bu değişiklikler, oyunun neden daha hardcore hale geldiğinin cevabı bulmamızda bize yardımcı oluyor. Bad Company 2 Vietnam’daki haritalar ana oyundaki haritalara göre daha küçük ve alternatif yol sayısı kısıtlı. Haliyle, daha küçük haritalarda çok daha yoğun bir aksiyon gerçekleşiyor. Bu yoğun aksiyon, oyuncuları takım oyununa zorlarken; iyi ve kötü takım arasındaki farkı daha da belirginleştiriyor. Özellikle Rush modunda kötü bir takımdaysanız, siperden kafanızı çıkarmaya bile fırsat bulamayabilirsiniz.

Battlefield Bad Company 2 Vietnam Jeep

Jeep, Tank ve Helikopterde makineli tüfek kullanmak gerçekten zevkli

Bad Company 2 Vietnam’da yeni bir helikopter, yeni bir tank, yeni bir deniz aracı ve iki adet daha yeni kara aracı olduğunu görüyoruz. Özellikle yeni helikopterde makineli tüfek ile düşmanlarınıza havadan terör estirmek oldukça zevkli. Eğer ikinci silah özelliğini seçerseniz, tankınızın alev makinesi ile ortalığı cehenneme de çevirebilirsiniz.

Farklı silahlar, farklı araçlar ve daha yoğun aksiyona imkan veren harita tasarımı dışında Vietnam’daki diğer tüm oynanış mekanikleri Bad Company 2 ile neredeyse birebir aynı.

Battlefield Bad Company 2 Vietnam Nişan

Eminim, buraya kadar yazdıklarım size Bad Company 2 Vietnam hakkında net bir fikir verememiştir. Aslında Bad Company 2 Vietnam’ı kısaca şöyle özetleyebilirim: Vietnam, genişleme paketi ile harita paketi arasında gidip gelen bir DLC. Kısıtlı sayıda da olsa yeni araçlar, yeni silahlar, dönemin ruhuna uygun daha yüksek yoğunluklu çatışmalara olanak sağlayan harita tasarımı, farklı ve arcadeye kayan oynanış dinamiği ile Vietnam, bir harita paketinden çok daha fazlasını sunuyor bizlere.

Vietnam, Battlefield Bad Company 2’deki modern savaşların tadını henüz alamamış okuyucularımız için önereceğimiz bir paket değil, ama Bad Company 2’i halen oynayan ya da bir süre oyunu tecrübe edip bir kenara atmış olanlar için, oyuna getirdiği yeni ruh ve oynanış mekanikleri ile bile satın alınmaya değecek bir DLC.

Battlefield Bad Company 2 Vietnam flame thrower

Alev makinesi ile ağaçları yakamıyoruz.

Yazının başlarında elma armut not hesabından söz etmiştim, ama Bad Company 2 Vietnam için bakkal hesabına gerek yok. Bad Company 2’i halen severek oynuyorsanız, “arcade”e kayan oyun dinamikleri dışında Vietnam’ı beğenmemeniz için bir neden yok. Bad Company 2’den sıkılanlar içinse, denemeye değer en azından paranızın karşılığını veriyor diyelim…

Sistem Gereksinimleri:

Battlefield Bad Company 2 nasıl bir sistem istiyorsa aynısı 🙂

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Bad Company 2 ve Vietnam dlc yi aldım. Frostbite çok güzel bir grafik motoru ancak oyunlar için hiç uğraşılmadığı ortada. Battlefield 1942 ve BF2  de yere yatmak bile varken yeni çıkanlarda yok! Doğrusunu söylemek gerekirse Project Reality oynamak bana çok daha fazla keyif veriyor

Bir cevap yazın