Battlefield Bad Company 2′ Vietnam Çıktı: Oyunu Steam’den Alanların Bir Kısmı Pişman

Steam’den Bad Company 2 Vietnam alanların bir kısmı oldukça kızgın…

Battlefield Bad Company 2 için geliştirilen ilk ve muhtemelen son DLC Vietnam, bugün PC oyuncularına özel olarak sorunsuz bir şekilde açıldı. Oyunun konsol versiyonu ise, 21 Aralık’ta açılacak. 

Peki, sorun nerede o zaman?

Sorun şu; Battlefield Bad Company 2’i Steam’den almamış bazı oyunseverler, Vietnam’ı arkadaşlarının yardımı ile hediye olarak almayı tercih ettiler. Bad Company 2 Vietnam ayrı bir oyun olmadığı ve ana oyun üstünden basit bir cd key ile aktif hale getirildiği için Steam’in vereceği cd keylerin yeterli olacağı düşünüldü.

DICE, oyunu bu şekilde alanlar için önceden kesin bir açıklama yapmayarak kafaları daha da karıştırdı. Sonuçta bugün gördük ki Steam, sadece Steam hesabında Battlefield Bad Company 2 olanlara Vietnam için cd key verdi. Dolayısıyla, Steam hesabından ana oyun olmadığı halde Bad Company 2 Vietnam’ı hediye yoluyla satın alanlar, şu an Vietnam’ı oynayamıyorlar.

Battlefield Bad Company 2 Vietnam resim 3

Tabi bu durum, EA ve Steam forumlarında ciddi bir tepkiye yol açtı. EA ve DICE, sorun için Steam’i adres gösterirken. Steam, henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Bundan sonra Steam’in ön siparişleri geri almasını veya küçük bir ihtimal Vietnam için cd key göndermesini bekliyoruz.

Uzun lafın kısası Steam listenizde Battlefield Bad Company 2 yoksa, Vietnam’ı EA Store’dan temin edin. Fiyatlar aynı. Bad Company 2 Vietnam’ın bazı ülkelerde kutulu olarak da satılacağını öğrendik, ama kutulu versiyonlar Türkiye’ye gelecek mi, henüz bir bilgimiz yok.

Son olarak, EA’nin bize gönderdiği cd key ile Vietnam’ı yaklaşık on gün önceden oynama fırsatı bulduk, bir aksilik olmazsa DLC’nin incelemesini yarın sitemizde bulabilirsiniz.

14 Yorum

  • Tuğbay Şahin

   Ne alakası var? Mecburmuyum ben arkadaşıma hediye alırken ilk oyunun sahibi olmaya? Mecburmuyum bilgisayar oyunu oynamaya. Bu bildiğin ilk oyun yoksa sana DLC de yok demekle aynı.

   Ayrıca WOW un bütün ek paket kutularının üstünde kendinden bir önce gelen eklenti paketi’ninde olması gerektiği yazıyor.Bu senin ginede o ek paketini almana ve arkadaşına,  kardeşine hediye olarka vermeni engelliyormu?

  • Ziyaretçi

   İngilizce dersi vermek istemem ancak orda Vietnamı oynamak için Bad company 2 ye sahip olmak gerektiği yazıyor. İkisininde steamden almanız gerek diye birşey değil.

   • Ziyaretçi

    Evet zaten veremezmişsiniz. 😀

    “…requires the base game Battlefield: Bad Company 2 on Steam to play” yani ana oyuna STEAM’DE SAHİP OLMANIZ GEREKLİ diyor. Madem ders vermek istememişsiniz ben vereyim dedim. 😀

    Neyse bundan sonra dikkatli okursunuz olur biter.

    Doğruyu söyleyeni de eksileyin tabi. İşinize gelmiyo. Kendi salaklığınızı millete yıkın.

 1. Ziyaretçi

  Kullanıcı haksız beyler.Yahu zaten EA Storeda aynı para niye kasıyorsun,al bulursun böyle cezanı!!111!

  İncelemeyi merakla bekliyorum,ailemizin fason sitesi IGN 9.5 verdi,IGN olmasına rağmen 9.5,oha yani.Bakacağız.

 2. Ziyaretçi

  boşuna IGNorant dememişler. Bu arada Tubay kardeşimiz durumu anlamamış sanırım. Adamlar koca koca yazmışlar bu pakete Steam’den sahip olabilmek için oyunun kendisini Steam’den almış olmak diye. Daha neyin davası veriliyo. Steam’den aldıysan dlcyi de steamden alırsın. Bu kadar basit bir mantık. Haberde de sanki Steamin suçu varmış gibi… Kardeşim hiç mi takip etmiyosunuz bugüne kadar satılan tüm oyunlar böyle oldu. Yuh diyorum kısaca. 😀 Yazmadan önce okumayı örenmek gerek

  • Tahir Meylani

   Steam, ana oyuna sahip olmayanlara hediye verilmemesini sağlayabilirdi, ama Steam forumlarında bu konu hakkında bir çok konu açıldığı halde Steam, resmi bir açıklama yapmadı. Steam’in de hatası var burada.

   Neyse olur böyle şeyler. Steam, yarın geri verir paraları ya da  cd keyleri gönderir 🙂

 3. Ziyaretçi

  Valla aslında hiç bir şey yapmasa kimse suçlayamaz ama Steam bu,ailemizin dijital dağıtım platformu.Hediye yoluyla oyun satımı her ne kadar yapılsa da Steam tarafından pek hoş karşılanan bir şey değildir diye düşünüyorum,Steam devasa bir ayar verebilir tüm bu arkadaşlara.

 4. Murat

  Arkadaşlar bende badcompany 2 var fakat vietnama nasıl girecem anlamadım bu kodu nasıl ayarlıcam. EA nın sitesine girdim ID numarası falan istiyo hala uğraşıyorum ben bedava oynayabilecekmiyim yoksa yeni bi key mi satın almam gerekiyor.

  • Tahir Meylani

   EA Store’dan Bad Company 2 Vietnam için şifre alacaksın. Aldığın şifreyi Bad Company 2’de Redeem Code bölümüne yazdığın zaman Vietnam otomatik olarak aktif olacak.

 5. Lifetaker

  Ya zaten kredi kartı olanlarda sorun yok ana oyunu ea deyse ordan alıyor steam deyse ordan alıyor. Ama mesela bende kredi kartı yok ana oyun steamde değil ama arkdasım aban steamden gift etti. Ve oyun çıkmadan haftalar önce dice açıkladı ana oyun farklı olsa bile steamden vietnam alanların çalışacak diye(ea forumlarını takip edenler bilir.) Yani Sorun benim gibi gift alanlarda. Resmen DICE ın kandırmacasına geldik.

 6. nevzat

  sa arkadaslar bende orjinal bad company 2 war vietnamıda cd key alarak orjinal hala getirdim oynuyorum hergün ama 4 saatte uğrasşsam 5 saatteuğraşsam 2 kişi zor vuruyom bide bende oyun kastığından ping yapıyo bana bi ekran kartı önerirmisiniz rica etsem böyle pahalı olmasın ama yani fazla pahalı olmasın

Bir cevap yazın