Battlefield: Bad Company 2 PC Detayları Açıklandı

Dün Bad Company 2’nin PC beta test aşamasının detayları açıklanmıştı. Bugün de oyunun açık beta test başvuruları başladı ve beraberinde PC versiyonuyla ilgili taze bilgiler de geldi.

Oyunun EA kontrolünde bir özel sunucu desteği içereceğini, yani kullanıcıların özel sunucuları EA’in belirlediği aracılardan kiralayabileceği söylentilerini duymuştuk. Bugün EA’in yaptığı açıklamayla bu durum da bir kesinlik kazanmış oldu. Evet, kullanıcılar özel sunucu kiralayabilecekler; ancak ne yazık ki özel sunucu yazılımları halka açık olarak yayınlanmayacak. Ayrıca oyun için mod desteği de şimdilik düşünülmüyor. Bunlar pek güzel haberler değil ne yazık ki.

EA’in Bad Company 2 oyuncularını hilecilerden uzak tutma yolu ise daha önceki Battlefield oyunlarında da olduğu gibi PunkBuster olacak.

Bütün bunların yanında oyunun resmi blogu’nda yayınlanan resimlerde Nvidia’nın geliştirdiği 3D gözlüğünü de görebiliyoruz. Bu da oyunun PC versiyonunda 3D gözlük desteği bulunduğunun müjdesini veriyor.

Bütün bunlar bir yana, Battlefield: Bad Company 2 PC açık beta testlerine başvurmak için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Lakin oyunun resmi sitesinde hala PS3 beta kayıtları bulunuyor. Ayrıca EA’in halka açık beta test aşaması için Steam ile ortak bir çalışma yürüttüğü de gelen bilgiler arasında. Tabi bu konuda henüz kesinleşmiş bir açıklama da yapılmış değil.

Oyunu GameStop veya EA Store’dan ön sipariş verenlerin 26 Ocak’ta başlayacak PC beta test aşamasındaki yerleri hazır. Battlefield: Bad Company 2’nin Avrupa için raflarla buluşma tarihi ise 5 Ocak.

Battlefield Bad Company 2 3D Glasses

İşte Nvidia'nın 3D gözlükleri...

4 Yorum

 1. Corax

  Punkbuster’dan nefret ediyorum, kafasına göre adam banlayan bir sistem. beni cod4 ten steam chati kullanıyorum diye banlayıp duruyordu.

  sunucular konusunda, dedicated olması güzel, ama yazılımın halka açık olmaması kötü.

 2. Tahir Meylani

  Server yazılımının halka açık olmaması tabi ki bir eksi. DİCE bunu korsan serverları engellemek için yapıyor, yoksa server kiralama şirketlerinden kazanacakları 2-3 kuruşa tenezzül etmezler.

   

 3. Emrah Bayram

  Bu oyunu gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum izlediğim videolar gerçekten güzel ve sanki savaşın ortasında hissetiren ses efektleri var.

  Fakat bir sorum olcak bu Pre-Order yani önceden oyunu sipariş edersek PC betayı 26 Ocak da kesin oynayabiliyormuyuz yoksa talihli mi oluyoruz ?

Bir cevap yazın