Battlefield: Bad Company 2

Oyun incelemesi yazmanın en zor yanı nedir biliyor musunuz? Yazacağınız incelemeye farklı ve ilgi çekici bir giriş yapmak. “Evet, marketten oyun aldık, bakalım nasılmış” gibi bir giriş de yapabilirsiniz ki, bu bir süre kabak tadı verecektir ve okuyucuyu daha incelemenin başında sıkacaktır. Ya da okuyucunun çok daha ilgisini çekebilecek; bir hikaye, bir giriş, ufak bir tanıtım… Eğer THG Oyun incelemelerini takip ediyorsanız, bizim bu “marketten elma aldık tadı nasılmış” girişlerini pek sevmediğimizi fark etmişsinizdir.

Battlefield: Bad Company 2 arica harbor

Atmosfer oldukça sağlam

İyi de bunları neden bize anlatıyorsun? Nedeni biraz kişisel ama yine de açıklanması gerekiyor sanırım: Battlefield: Bad Company 2 elime ulaşmadan önce, zihnimde oldukça ilginç bir giriş yazısı tasarladım. Ne de olsa oyunun tarzı belliydi, ayrıca Bad Company 2’nin betasını yaklaşık 30 saatten fazla oynamıştım. Bu, bir giriş yazısı hazırlamak için yeterli bir oyun deneyimiydi fakat Battlefield: Bad Company 2 tek kişilik senaryosunu bitirince zihnimde tasarladığım tüm giriş yazısı planlarım suya düştü. Neden mi? Bu sorunun cevabını, incelememizin geri kalanında bulabileceksiniz.

Suya düşen planlarımı bir kenara bırakırsak, incelemeyi okuyanlar için bir not daha vermek istiyorum: Bu inceleme, bir Call of Duty: Modern Warfare 2, Battlefield: Bad Company 2 karşılaştırması olmayacak hatta beni tanıyanlar, Modern Warfare 2 almadığımı da biliyorlar. Yine de arkadaşımın hesabıyla bir kaç saatlik Modern Wafare 2 deneyimi yaşadığımı ekleyeyim. Bu kısacık tecrübe bile bu iki oyunun aslında kıyaslanmayacak kadar farklı olduğunu anlamama yetti. Aslında, Battlefield: Bad Company 2 alıştığımız Battlefield oyunlarıyla da (Bad Company 1 hariç) karşılaştırılmayacak kadar farklı. İncelemenin geri kalanında tüm bu farklılıklara vurgu yapacağım ama önce oyunun tek kişilik modundan biraz bahsetmek istiyorum.

Battlefield: Bad Company 2 tank

8 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Yazıda kullanılan isimler çok saçma olmuş. lifetaker, badger emre. Bunlar yerine gerçek isimleriyle teşekkür edebilirmişsiniz. Bu hali internet kafede counter oynayan apaçi tayfası gibi olmuş.. başarılı bulmadım, birsürü anlatım hatası var vs

  • Tahir Meylani

   Evet, bu arkadaşların gerçek isimlerini de yazabilirdim fakat Steam’de veya oyunda bu arkadaşları görüp tanırsınız belki diye takma adı tercih ettim. Üstünde durulacak bir şey mi? Bence değil…

   Bu arkadaşların hepsi aklı başında ve inan bana counter oynayan apaçilerin Battlefield’de pek işi yoktur. Çünkü onlar oyunlara para vermez.

 2. ali

  sevgili yazar son olarak bizlere(bana 😀 ) 

  limited edition kutu içeriğinde bi fark varmı?

  hangi sistemle kaç fpsde oynadın?

  kutulu sürüm steamworks destekliyormu?

  bide yazılarınızdan artık alışkın olduğumdan herhalde.Daha uzun incelemeler yapabilirmisiniz? Hayır ingilizce de inanılmaz var ama türkçe okumakta ayrı güzellikte 😀

  yorumların ve cevapların için şimdiden teşekkürler.

   

 3. Ziyaretçi

  Single olarak sönük mw2’ye bakılırsa ama zaten battlefield oyunlarının asıl amacı multiplayer’dir.Onu da en iyi şekilde başarıyorlar.Hele ki arkadaşların varsa veya bir süre oynayıp arkadaş edinmişsen olay bambaşka oluyor.Çünkü arkadaşını dinleyip beraber hareket edersen oyunun gerçek zevki de burda çıkıyor zaten.Zaten incelemede verilen konuşmada buna en somut örnek.Bu yönden bence en iyi multiplayer savaş oyunu.

 4. Tahir Meylani

  Limited editon’da oyunda açabileceğin altı adet özellik açık olarak geliyor ama normal versiyonda da belli bir puandan sonra bu özellikleri açabiliyorsun.

  Performanstana bahsetmeyi unutmuşum; AMD X3 720, 9600gt, 2GB RAM sistemim ve her şeyi açıkken 30 50 arası FPS alıyorum.

  Steamworks desteği yok kutulu sürümün ama oyunu EA download managera iliştirebiliyorsun.

  Aslında, insanlar sıkılır diye fazla uzatmak istemiyoruz yazıları. Çünkü siz görmüyorsunuz okunma rakamlarını ama genelde ilk sayfa ve son sayfa çok okunuyor, orta sayfalar kaynıyor genelde. Uzun ve kısa inceleme arasında dengeyi korumaya çalışıyoruz şimdilik, talebe göre daha ayrıntılı inceleme de yazabiliriz neden olmasın.

 5. ali

  ha bide unutmadan

  *thgtr deki gibi deney sistemini 

  *oynadığınız çözünürlüğü ve kaç fps olduğu

  *steamworks yada benzeri avantajları varsa onları

  yazılarınızdan bundan sonra belirtirseniz biz oyuncuların ürünü alırken en azından bilgisayarda nasıl çalışıcağı ve  avantajlarını önceden belirticeği için daha iyi olucağını düşünüyorum 

Bir cevap yazın