Battlefield 3’ün Yıl Sonuna Kadar 11 Milyonu Devirmesi Bekleniyor

Meşhur analiz firması Cowen & Company, Battlefield 3 için yaptığı öngörüyü revize etti. Yeni beklenti yıl sonuna kadar 11 milyon…

Ekim ayının son günlerinde raflara çıkacak Battlefield 3 ve 8 Kasım’da sevenleriyle buluşacak Call of Duty: Modern Warfare 3… Sonbahar aylarının bu iki titanın savaşına sahne olacağını artık sağır sultan bile duydu. Oyunseverler arasındaki tartışmaların odak noktası “kim kimi döver?” sorusu üzerinde şekillenirken Activision ve EA arasında da sıkı bir demeçler savaşı yaşanıyor.

Öte yandan hangi oyunun daha iyi olacağı tartışmaları kadar hangi oyunun daha çok satacağı da büyük bir merak konusu. Son iki oyunuyla 20 milyon barajını rahatça deviren Call of Duty hala bir adım önde görünüyor olsa da, Battlefield 3 arkasına Activision tarafından durmadan kalbi kırılan PC oyuncularını da alarak geliyor.

Yayınladığı sağlam ve tutarlı raporlarla dikkat çeken Cowen & Company’e göre de Battlefield 3 büyük bir çıkış yakalamanın eşiğinde.

GameIndustry.biz‘in haberine göre firmanın yayınladığı rapor yıl sonuna kadar Battlefield 3’ün her üç platformda toplam 11 milyon barajını devireceğini öngörüyor. Ayrıca şu ana kadar alınmış önsiparişler de geçen yıl tüm satış rekorlarını alt üst eden Call of Duty: Black Ops önsiparişleri seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Geçen yılın Mart ayında raflarla buluşan Battlefield: Bad Company 2’nin yıl sonuna kadar (yani 9 ayda) toplam 7 milyon satış rakamına ulaştığını düşününce, Battlefield 3’ün 3 ayda 11 milyonu bulması inanılmaz bir başarı olarak görülebilir.

Şimdilik bekleyip görmekten başka bir çaremiz yok.

Battlefield 3 M14

2 Yorum

Bir cevap yazın