Battlefield 3’ün PlayStation 3 Versiyonu PC’ye Oldukça Yakın Olacak

Yapımcı Patrick Bach, PSM3 dergisine konuştu.

Artık tartışmanın çok bir anlamı yok sanırım. Hepimiz biliyoruz ki Battlefield 3’ün ana platformu PC ve oyunun PC versiyonu birçok açıdan konsoldaki kardeşlerinden üstün olacak. Görsel derinlik, harita boyutları ve oyunun çalışma performansı gibi… Son günlerdeki en yoğun tartışmalar ise oyunun çalışma performansı üzerinde dönüyor. Zira Battlefield 3’ün PC versiyonu bu konuda herhangi bir limite sahip değilken (doğal olarak), konsol versiyonları ancak saniyede 30 kare hızında çalışabilecek. Modern Warfare 3’ün geliştiricilerinden Sledgehammer Games’in bu konuda DICE’ı eleştirdiği de bir sır değil.

DICE’tan yapımcı Patrick Bach’a göre ise oyunun konsol versiyonları ile PC versiyonu arasında çok büyük bir fark yok. Hatta PSM3 dergisine verdiği röportajda Bach, PS3 ve PC versiyonlarının birbirilerine oldukça yakın göründüğünü dile getirmekten çekinmemiş.

Elbette konsolların bazı pratik sınırları var. İşlemci, çözünürlük, bellek ve veriyolu genişliği gibi. Ancak PS3’te ortaya çıkan sonucu PC ile kıyaslayınca endişelenmiyorum. Birbirlerine bir hayli yakınlar.

Sanrım bu iddiayı oyunun raflarla buluşacağı 28 Ekim tarihine kadar teyit etme şansımız olmayacak. Neyse ki DICE, satışların çok büyük bir bölümünün konsol sahiplerinden geleceğinin farkında.

Battlefield 3 Patlama

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Frostbite 2 motorunu pc de oynadım ancak PS3 te oynamadım. O yüzden yorum yapamam ancak portal 2’yi hem pc de hem ps3 te oynadım ve aradaki kalite ve performans farkı çok fazlaydı.

Bir cevap yazın