Battlefield 3’ü Xbox 360’ta Adam Gibi Oynamanın Bir Bedeli Var

Çamur gibi bir deneyim yaşamak istemiyorsanız birazcık sabit disk alanına ihtiyacınız var…

Battlefield 3 betasını konsollarda deneme fırsatı bulduysanız çok büyük bir hayal kırıklığına uğradığınız kesin (hoş Origin yüzünden PC oyuncuları da pek farklı düşünmüyordur muhtemelen). Özellikle de kaplamaların ne kadar düşük çözünürlüklü olduğunu gördükten sonra… Neyse ki bu tuhaf durum, oyunun final sürümünde biraz olsun aşılacak gibi. Zira EA, oyunun Xbox 360 ve PS3 versiyonunda yüksek çözünürlüklü (hi-res) dokuların mevcut olacağını duyurdu. Lakin kaliteli görseller için birazcık sabit disk alanına ihtiyacınız var.

Oyunun Xbox 360 versiyonunda tamamen opsiyonel olacak ve ikinci diskin içinde gelecek hi-res doku paketi kurulum için yaklaşık 1.5 GB sabit disk alanına ihtiyaç duyacak.

PlayStation 3 versiyonunda ise durum farklı. Oyun 2 GB’lık bir zorunlu kuruluma sahip. Yüksek çözünürlüklü dokular da bu kurulum sırasında yüklenecek.

Evet, anlayacağınız artık konsollarda diski tak oyun oyna devri neredeyse tamamen kapandı. Bu daha ne kadar böyle gidecek ve RAGE gibi tamamen konsolların kapasitelerine göre yapılmış yarım yırtık oyunlara daha ne kadar sabretmek zorunda kalacağız bilemiyorum.

Battlefield 3 Yaralı Asker

4 Yorum

Bir cevap yazın