Battlefield 3’ü Modlamak Mümkün Olmayacak

EA’den Patrick Soderlund açıkladı.

Doğrusunu söylemek gerekirse bu bir sürpriz değil. Zira hafızamızı biraz zorlarsak Battlefield: Bad Company 2’nin de herhangi bir modlama aracına sahip olmadığını hatırlayabiliriz. Bunun nedeni ise tembellik ya da bir çeşit kıllık falan değil. Frostbite motoru modlama konusunda pek kullanıcı dostu değil… EA’den Patrick Soderlund, EDGE dergisine verdiği röportajda bu duruma açıklık getirmiş:

Şimdilik herhangi bir modlama aracı yapmayı düşünmüyoruz. Eğer Frostbite motoruna ve onun ne kadar karmaşık olduğuna bakarsanız, onu modlamanın ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz. Bölümlerin hazırlanışı ve bütün o binaların yıkılması, bunları yapmak oldukça zor. Yani insanların oyunu modlamasının büyük bir zorluk olduğunu düşünüyoruz.

Soderlund’un sözlerine bakarak bir modlama aracının oyun çıktıktan sonraki süreçte yayınlanacağını düşünebiliriz. Zira bu konuda köprüler tamamen yakılmış değil. Ancak yayınlanmasa da bunun çok da büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum. Özellikle de rakiplerinin haline bakınca.

1 Yorum

Bir cevap yazın