Battlefield 3 Türkiye’de Piyasada

Eylül ayındaki beta versiyonu dünya çapında 9.5 milyondan fazla oyuncuya ulaşarak rekor kırdı.

Bir Electronic Arts stüdyosu olan DICE bugün dünya çapında 60’ın üzerinde endüstri ödülü kazanan Battlefield 3’ün Avrupa’daki perakende mağazaların raflarını süslemeye başladığını duyurdu. Yaklaşık 3 milyon ön satış yapan Battlefield 3, EA tarihinin en yüksek savaş oyunu açılış satışı değerine de ulaştı.

Etkileyici tek kişilik hikaye, sıkı işbirliği modu ve inanılmaz çokluoyuncu oynanışı sunan Battlefield 3 Metacritic üzerinde 93 not ortalamasına ulaşırken, IGN.com tarafından “unutulmaz”, Joystiq tarafından “büyüleyici” ve GameSpot tarafından “yılın mutlaka oynanması gereken savaş oyunu” olarak değerlendirildi. Oyunun dünyanın dört bir yanındaki hayranları, oyun henüz piyasaya çıkmadan önce videoları 100 milyondan fazla kez izleyerek, Battlefield Facebook sayfasını 2 milyondan fazla kez “beğenerek” ve DICE Store üzerinden oyunla ilgili binlerce eşya satın alarak sevgilerini gösterdiler. Ayrıca Eylül betasını indiren toplam 9.5 milyon oyuncu EA’in sosyal oyun rekorunu da kırdı; bu süre içinde 42 milyar mermi sıkıldı, 1.6 milyar kişi öldürüldü, 21 milyon M-Com istasyonu havaya uçuruldu ve 19 milyon asker bir bıçağın ucunda can verdi.

Battlefield 3 M14

Battlefield 3, inanılmaz bir büyüklük hissi ve tamamen yıkılabilir ortamlar yaratan Frostbite™ 2 oyun motoru ile rakiplerinin önüne geçiyor ve oyuncuların jet uçaklarından tanklara, helikopterlerden ciplere kadar birçok aracı kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Battlefield sosyal ağ servisi Battlelog sayesinde oyunun eski ve yeni hayranları, dünyanın en iyi askerleri olma yolunda ilerlerken birbirlerine bağlı kalabilecekler. Orion Publishing oyuna eşlik etmek üzere, tecrübeli SAS subayı ve Bravo Two Zero’nun bestseller yazarı Andy McNab ile Peter Grimsdale tarafından kaleme alınan Battlefield 3: The Russian ismindeki romanı da piyasaya sürecek. McNab ayrıca oyunun tek kişilik, işbirliği ve çokluoyuncu seferlerinde günümüz savaşlarının gerçekçiliğinin ve sertliğinin yansıtılabilmesi için DICE ekibiyle birlikte çalıştı.

Battlefield serisi 2002 yılında başlamış ve son on yılda uluslararası alanda büyük başarılara imza atmıştır. Merkezi İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan DICE tarafından geliştirilen seri bugüne kadar 40 milyonun üzerinde satmıştır. DICE, Battlefield serisinde, ilk oyun Battlefield 1942™’den bugüne kadar 17 oyun ve genişleme paketi çıkarmıştır; bu oyunların tümü de serinin kum havuzu oynanışını, geniş araç olanaklarını ve arkadaşlarla sosyal çokluoyuncu eğlencesi özelliklerini korumuştur. DICE Battlefield 3 ile birlikte gelişmiş Frostbite 2 oyun motoru teknolojisi ve Battlelog sosyal ağının da desteğiyle seriyi – ve savaş oyunları türünü – yepyeni bir seviyeye çıkarmaktadır.

Not: Basın bültenidir.

12 Yorum

 1. crazy58

  uğur abi sende baştan berii battlefield da destek verip durdun ama grafikler dışında oyunda bi halt yok hatta sürüyle hata var cod mw ye şöyle bi haber yapmadın hayatın boyunca 🙂

  • Ziyaretçi100

   oyun gayet guzel, grafikleri, vurus hissi, yıkılabilir yapılar, oyun motorunun gayet saglam calısması, karakter animasyonları.. hersey gayet guzeldi bence..

   oyunda baska ne yapması bekliyorsun anlamadım karsında amuda mı kalksın?

   BF nin multisinden alınan keyiften bahsetmedim bile..

 2. Sabertooth

  Saçmalayan yapay zeka, ve boş gözlerle bize bakan (aslında bize de bakmıyorlar) dost NPC ler dışında aslında keyifli oyun BF3.Oynarken sarıyor. Araya interaktif sahneler falanda koymuşlar. Umarım CoD da bu sene güzel detaylar olur.

 3. crazy58

  tamam grafikler çok güzel ama tabaklar saksılar vb. nesneler ateş edince ordan oraya uçuyor veya üstünde bir delik oluşuyor ama parçalanmıyor bu saçmalık bir 2. duvarlardaki renkli yazılar var spreyle yazılmış gibi duranlar yakınına gidince kayboluyor geri çekilince geri geliyor .. vuruş hissi güzel seslerde güzel ona lafım yok duvarlara ateş edince parçalanmamakta inat eden yerler var bi tarafı parçalanıp bi taraf parçalanmıyor bu da saçma yani parçanalabilirlik açısından biraz sorun var bu oyunda daha iyisini beklerdim tabak ve saksılar beni iyice deli etti açıkçası

 4. Tahir Meylani

  Yalnız atladığınız bir nokta var arkadaşlar. Battlefield Bad Company 2 ve Battlefield 3’de gerçek zamanlı fizik motoru bulunmuyor ki. Zaten DICE’ın da böyle bir iddiası olmadı hiçbir zaman. Battlefield 3 ve Bad Company 2 de gördüğünüz tüm fizikler sadece birer scriptden ibaret.

  Tem tersi mantıkla bakarsanız COD serisinde de RPG yiyen duvarlarda çizik bile olmuyor. Demek istediğim bir oyunda bulunmayan şeyleri değil, size sunmaya çalıştığı şeyleri ne kadar iyi sunduğuna bakmak lazım öncelikle.

Bir cevap yazın