Battlefield 3 Playstation 3’te Xbox 360’tan Daha İyi Görünecek

DICE’tan Christina Coffin açıkladı…

Görünüşe bakılırsa PlayStation 3 sahipleri Battlefield 3 konusunda Xbox 360 kullanıcılarından daha şanslı. Zira DICE’tan gelen açıklamalar oyunun PlayStation 3’te daha iyi görüneceğini gösteriyor. Nedeni ise PlayStation 3’ün SPU ve GPU’yu bir arada efektif olarak kullanabilmeyi sağlayan üstün CELL mimarisinde saklı.

DICE’ın platform uzmanı Christina Coffin, Gamescom 2011 ile birlikte düzenlenen GDC’de (geliştiriciler konferansı) yaptığı konuşmada PlayStation 3’ün bu özelliğiyle çıtayı bir hayli yükselttiğini ve daha iyi görünen çevre modellemeleriyle daha kaliteli shader’lar sunulmasına imkan tanıdığını vurgulamış. Özellikle SPU’nun kullanılmayan işgücünü GPU’ya aktarabilmesi DICE’ın elini bir hayli rahatlatmışa benziyor. Benzer bir ilişki X360’ın CPU ve GPU’su arasında da mevcut aslında. Lakin Coffin, bunun PS3’teki kadar geniş bir özgürlük sunmadığını belirtiyor.

Evet, DICE da diğer tüm geliştiriciler gibi oyunlarının her iki konsolda da aynı görüneceği yalanını söyleyebilirdi pekala. Ama yapmadılar. Bu açıklama oyunun Xbox 360 satışlarını nasıl etkileyecek bilinmez. Belki de DICE, PS3 sahiplerinin Modern Warfare 3’e pek ilgi göstermemesini yeşil dolarlara çevirmenin planlarını yapıyordur. Yine de kesin olan bir şey varsa o da PS3’ün Xbox 360’tan çok daha güçlü olduğu.

En iyisi Ekim ayının sonunu bekleyip kararı o zaman vermek…

2 Yorum

Bir cevap yazın