Battlefield 3 Ön Sipariş Boykotuna EA’den Yanıt

İnadım inat… devamını siz getirin artık.

EA’in Battlefield 3’ü ön sipariş edenlere sunacağı özel içeriği sizlere duyurmuştuk hatırlarsanız. Ama bu içeriğin birçok oyunseveri kızdırdığından ve hatta olayların ciddi bir ön sipariş boykotuna kadar vardığından bahsetmemiştik.

Tepkilerin çıkış noktasıysa ön siparişle gelen silahlar. Zira oyunseverlerin büyük bir kısmı, bu silahların oyuna önceden para vermeyi reddedenlerle ön sipariş edenler arasında ciddi bir dengesizlik yaratacağını düşünüyor.

Bununla birlikte oyunu ön sipariş edenlere, içinde Back to Karkand da dahil olmak üzere toplam 4 Battlefield 2 haritasının Frostbite 2 motoruyla yeniden yaratılmış hallerinin bulunacağı özel bir genişleme paketi ücretsiz olarak sunulacak. Oyunlara önceden ödeme yapmaktan hoşlanmayan oyunseverler ise, bu genişleme paketinie ancak 1 ay sonra ve muhtemelen en az 10 dolar karşılığında sahip olabilecek.

EA ise bugün yaptığı açıklamayla bütün bunları “ön sipariş eden fan kitlesini ödüllendirmek” olarak nitelendirmiş. Ayrıca Type-88 hafif makineli, DAO 12 pompalı tüfek, keskin nişancı tüfeklerinde kullanılabilecek özel bir susturucu ve zırh delici özel pompalı mermileri içeren Phyical Warfare paketinin, oyunun dengesini bozmayacağını iddia etmiş. Bu paketteki eşyalardan yalnızca DAO-12, ön sipariş etmemiş oyuncular için hatırı sayılır bir tecrübe puanı toplayıp birkaç seviye atladıktan sonra açılacak. Diğer silah ve eşyaların ise, oyunu ön sipariş edenlere özel olacağını belirtelim.

EA’in kendisine aylar öncesinden ödeme yapan oyunseverleri ödüllendirmesi yanlış bir şey değil elbette. Ancak ön siparişleri pompalayıp 1. gün satışlarını yüksek göstermek adına, oyunu ön sipariş etmek istemeyen oyunseverleri cezalandırması kabul edilebilir gibi değil. Bundan sonra Activision’ı eleştirirken iki, hatta sekiz kere düşünmemiz gerekiyor sanırım. 🙂

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Ulan seni buraya editör diye koyanın aklına edeyim.Mal Cod’u seviyorsun diye onu övüp BF’yi itin götüne sokman mı gerekir.COD ne boka yarar bir oyun sanki ses kalitesi 0 goruntü desen daha Dx9’da utamasa masraf olmasın diye dx8.1 kullancak . oyunun sadece senaryo kısmı güzeldir oda gerçek mason hikayelerini uyarlayıp yaptığı için.BF ise son zaman savaşlarından yola çıkarak yapıyor.Ön sipariş yapıyorlar neden çünkü:Cd’ye kopyalıyor adamlar bir şekilde bunlar ve diğer masrafların parasın bir kısmını alıcak ki motife olsun.
    Birde şu ön sipariş edenlere hayret edenler varya ahmak kitlesi demek istiyorum neden mi? Çünkü BF serisi daima Betası olmuştur önce betaya bak sonra al MoH’u öyle aldım ben vede 9 eylülü bekliyorum beta açılsın beğenirsem sipariş edicem.. saygılar )

Bir cevap yazın