Battlefield 3 Çoklu-Oyuncu Haritaları Konsolda Daha Ufak Olacak

Malum nedenlerden dolayı…

Battlefield 3, son yıllarda PC dinamikleri göz önüne alınarak geliştirilen neredeyse tek FPS oyunu diyebiliriz. DICE, Bad Company 2’nin PC’deki başarılı satışlarından sonra Battlefield 3’ü PC versiyonuna daha bir özenli yaklaşıyor. Zaten daha önceki haberlerimizde de bu konuya değinmiştik.

Battlefield 3 Silah

Peki, konsolda durum nasıl? DICE, cerfy.net internet sitesine yaptığı açıklama ile konsol oyuncularının Battlefield 3’de en fazla 24 kişilik sunucularda oynayabileceğini açıkladı  (PC’de bu rakam 64 olarak açıklanmıştı daha önce). Dolayısıyla Battlefield 3’ün Ground Battles haritalarında konsol oyuncuları daha ufak haritalar bulacak, Aerial skirmishes haritalarınad ise bir fark olmayacak. Bunun yanında DICE’ın Battlefield 3’ün konsol versiyonlarında özel sunucu desteği için olasılıkları değerlendirdiğini biliyoruz. Ama, şimdilik açıklanmış bir sonuç yok.

Unutmadan Wikipedia’nın Battlefield 3 sayfasından birebir çevirerek, kalan yarısını da sallayarak hazırladığımız öncül incelemeyi de yakında Tom’s Oyun sayfalarında bulabileceksiniz 🙂

8 Yorum

 1. Ziyaretçi

  eskiden açıklanmıştı bu.hatta yine siz yazmıştınız sanki.öyle gibi.yahu o değil de son zamanlarda yorum kısmı eposta’mı kaydetmiyor,sürekli yeniden gire gire kafayı yiyiiciğim.

  • Tahir Meylani

   Evet, ben yazmıştım bu haberin bir benzerini, ama o zaman kesin bir şey yoktu. DICE’ın son açıklaması ile 24 kişilik sınırlama kesinleşmiş oldu. Ayrıca, Ground Battles haritalarının konsolda daha ufak olacağını öğrendik.

   EVet, sitenin yorum kısmında bir sorun var. Uğraşıyoruz düzeltmek için 🙂

 2. Ziyaretçi

  Kayıtlıyım aslında ama bir troll olarak kimliğimi belirtmemem gerek.Z!y@ TrOllq’un Trollüğün Esasları kitabı,syf.23 “Bir troll her zaman anonim olmalıdır”

 3. Uğur Yurtsever

  Kendinize haksızlık etmeyin bence. 😮 Kabaca sayfalarımızı dolaşan her 1000 kişiden 1’inin yorum yapması gibi garip bir istatistiğe sahip olsak da gelen yorumlar troll olmaktan çok çok uzak. Sadık okuyucularımızı daha yakından tanımak isteriz yani. :p

 4. Ziyaretçi

  Şimdi yakından tanırsınız,aranıza karışırım falan,sonra bir bakmışım uğurla talha’nın arasında tost olmuşum.zaa succesful troll oldums panphas

Bir cevap yazın