Battlefield 3 Çıkış Tarihi ve Oyundan İlk Detaylar

DICE, Battlefield 3’ten ilk heyecan verici ayrıntıları açıkladı. PC sahipleri için de sevindirici haberler var.

Dün, DICE’ın PC için Battlefield 1943 ve Bad Company 2 Onslaught modunu iptal etmesi PC sahiplerini biraz üzmüştü. Ama DICE’ın bugün Battlefield 3 için açıkladığı bazı ayrıntılar bu hüznü sevince çevirecek gibi.

Hazır olun, Battlefield 3 PC için 32 değil, 48 değil tam 64 kişilik sunucu desteğiyle geliyor. Konsolda ise Bad Company 2’de olduğu gibi maksimum 24 kişilik sunucu desteği olacak. Bunun yanında, Battlefield fanlarının özellikle istediği ve eksikliği Bad Company 2 için olumsuz eleştiri konusu olan yere yatma ve savaş uçakları geri dönüyor.

Battlefield 3 Gameinformer kapak resmi

Oyundan daha ayrıntıları bilgileri Gameinformer'ın Şubat sayısı ile öğrenebileceğiz.

Battlefield 3, DICE’ın yeni geliştirdiği Frostbite 2.0 oyun motoru ile geliştiriliyor ve oyunda yeni bir animasyon teknolojisi kullanılacak.

Batttlefield 3’te iddialı bir tek kişilik senaryonun yanında co-op görevler de bulunacak.

Battlefield 3 Limited Editon şu an 50 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe açılmış durumda. Battlefield 3, eğer bir gecikme olmazsa 2011 sonbaharda piyasaya sürülecek.

Ayrıca Gameinformer’ın kapak konusu olacak Battlefield 3 için yarın bir video yayınlanacak. Bugün, o video için bir teaser video yayınlandı.

11 Yorum

 1. fearlesss09

  ben battlefield hiç oynamadm inşallah bu oyun çıkınca oynayacağım ama bana göre battlefield ın hiçbir serisi call of duty serisine su dökemez CoD4ever

  • Tayfun

   hiç oynamadıysan nerden biliyon ne cahilsin ya. cod bugune kadar cıkardıgı hiç bi oyunda battileield kadar gercekci animasyon kullanmadı, o duvarların parcalanma efekti, bombaların patlaması, kurşunların duvardaki izi hiçbi oyunda yok. crysis 2 den daha iyi bence dünyanın en iyi fps oyunu battilefield. ve 3 ü ile rekor kıracak eminim

 2. OverTake

  Evet Tayfun arkadaş haklı, hiç oynamadığın birşey hakkında yorum yapmak komik ve basittir. Aynı zamanda bu senin önyargılı ve problemlerinin olduğunuda gösterir. BF gerek oynayanı gerekse sistemi gereksede efektleri hepsinden üstün … Azıcık araştırma yap ve ikisini kıyasla ve oku …

  BF3 Trailer izledim ve ne diyebilirim ki on numara derler ya ben 15 numara diyorum o derece … 🙂

 3. crazy58

  adam size görsel açındamı cod bf den üstün dedi ? herşey görsellik değildir kimin kimden üstün olduğu belli bf kötü değil gayet güzel bir oyun ama call of duty bir başkadır …

 4. Ziyaretçi

  ben battlefield’in bütün serilerini oynadım. ama şunu kesin olarak söyleyebilirim. Call Of Duty’nin eline su dökemez. Fps Oyunlarının medar-ı iftiharıdır cod. ama şunu da söyliyeyim: Battlefield 3 ile galiba durum değişecek, videoları kıyaslarsak battlefield çok daha gerçekçi animasyona sahip. bekleyelim görelim.

Bir cevap yazın