Battlefield 1943 ve Bad Company 2 Onslaught PC İçin İptal Edildi

DICE genel müdürü Karl Magnus Troedsson, Battlefield 1943 ve Bad Company 2 Onsluaght’un PC için resmen iptal edildiğini duyurdu.

Oyun piyasasında bazen çok garip şeyler olabiliyor. Mesela; Battlefield 1943 PC versiyonunun iptal edileceğini az çok tahmin edebiliyorduk. Her ne kadar bundan altı ay kadar önce EA, Battlefield 1943 PC için ön sipariş almaya başladığını duyursa da, konsol versiyonlarının piyasaya sürülmesinden yaklaşık 18 ay sonra PC için çıkartılan bir oyundan ne kadar hayır gelebilirdi ki? Yani, DICE bunu gerçeği bilmeyecek kadar kör olabilir mi?

Neyse ki, geç de olsa Battlefield 1943’ün PC versiyonun iptal edildiği resmen duyuruldu. Oyun için ön sipariş verenlere paraları iade edilecek.

Battlefield 1943

Bu durumu, Battlefield 3 ile DICE tarihindeki en büyük patlamayı yapmak için uğraşıyoruz ve tüm iş gücümüzü buraya kaydırdık diye özetleyen Troedsson, ayrıca Bad Company 2 Onslaught modunun da PC’e gelmeyeceğini belirtti. Zaten bu modun PC için çıkışı kesin değildi.

O zaman büyük bir özenle hazırladığınız “merakla beklediğim oyunlar” word belgenizde Battlefield 1943’ün üzerine bir çizgi çekebilirsiniz.

2 Yorum

  1. lazboy

    Bıraksinlar artik 1943 leri oyun yapmayi geleceği oyun yapsınlar modern savas aletleriyle modern ucaklar modern robotlar modern silahlar la oynamak istiyorum ikinci dünya savas oyunlarindan gina geldi artik gecmisle diyil gelecekle yaşamak istiyorum

Bir cevap yazın