Batman: Arkham City’den Yeni Detaylar

Rocksteady’den Dax Ginn, Catwoman ve Robin olarak oynamanın farklı deneyimler yaşatacağını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Batman: Arkham City’de Robin’in de yer alacağı bilgisi basına sızmış; ancak bu bilgi Warner Bros tarafından yalanlanmıştı. Rocksteady’den geçtiğimiz günlerde gelen haber ise Robin’in tıpkı Catwoman gibi oynanabilir bir karakter olacağını gösteriyor. Hatta Rocksteady pazarlama müdür Dax Ginn, CVG‘ye verdiği röportajda Catwoman ve Robin olarak oynamanın farklı deneyimler yaşatacağının altını çizmiş.

Daha önce ortaya çıkan bilgiler, şehrin belli noktalarında Batman ve Catwoman arasında geçiş yapabileceğimizi işaret ediyordu. Benzer bir sistem Robin için de geçerli olacak gibi görünüyor. Dax Ginn’in verdiği bilgiler ise şu şekilde:

  • Öncelikler her karakterin kendilerine has yan görevleri olacak.
  • Catwoman’ın “thief vision”, yani hırsız görüşü sayesinde etrafta çalınabilecek şeyleri görebileceğiz.
  • Catwoman’ın ilk yan görevlerinden biri mahumların eşyalarını Arkham City’nin dört bir yanında aramak olacak.
  • Robin ise farklı aletler ve farklı dövüş tekniklerine sahip olacak.
  • Robin’in “explosive vision”, yani patlayıcı görüşü sayesinde etraftaki patlayıcılardan kaçınabilecek, patlayıcı yerleştirebileceğimiz en iyi noktaları görebileceğiz. Bu bilgi ile şehirdeki haydutların patlayıcı kullanacaklarını da öğrenmiş oluyoruz.

Batman: Arkham City, bir terslik olmazsa 21 Ekim’de PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için raflarda olacak.

1 Yorum

  1. Sabertooth

    Uzun oynanışı, batman evreniyle çıksa da oynasak dedirten bu oyun umarım teknik hatalarla bindiği dalı kesmez. Dileğim ilk oyunun başarısının gölgesinde kalmayan bir devam oyunu olması.

Bir cevap yazın