Batman: Arkham City’den Yeni Detaylar

Batmobile, Batboat ya da Batplane… Hepsini unutun!

Geçtiğimiz Ağustos ayı, Batman: Arkham City’nin sıcak detaylarla su yüzüne çıkışına sahne olmuştu hatırlarsanız. Hemen akabinde yeni detaylar ve çoklu oyuncu desteği de duyurulmuştu. Aradan geçen birkaç ay boyunca Arkham City’nin karanlık köşelerini aydınlatacak yeni haberler göremedik pek.

Neyse ki oyunun geliştiricisi Rocksteady’nin kurucusu Sefton Hill, İngiliz oyun dergisi Games TM’in 103. sayısına verdiği röportajda merak edilen bir noktaya daha aydınlık getirmiş. Buna göre Batman: Arkham City’de herhangi bir Batman aracına binemeyeceğiz. Kısacası Batmobile, Batcopter, Batboat ve Batplane gibi hayallerimiz bir başka bahara kaldı.

“Oyunda herhangi bir kullanılabilir araç olmayacak. Bunun yerine Batman’in kendisine odaklanıyoruz. Bizce kendisi en üst düzey araç.”

Görünüşe bakılırsa Rockstead, bizleri daha spektaküler ve atletik yetenekleri geliştirilmiş bir Batman ile tanıştırma peşinde. Ancak ne yazık ki Batman ile olan randevumuza daha çok var. Bir terslik olmazsa 2011’in üçüncü çeyreği…

1 Yorum

Bir cevap yazın