Batman: Arkham City’den Yeni Detaylar

Arkham City’nin gizemi çözülmeye devam ediyor…

Tüm zamanların en iyi çizgi roman uyarlaması Batman: Arkham Asylum’un geçtiğimiz Aralık ayında duyurulan devam oyununun üzerindeki sis perdesi, geçen hafta oyunun isminin açıklanması ve yayınlanan yeni detaylara eşlik eden konsept çizimleriyle birlikte birazcık da olsa aralanmıştı.

Bugünse Game Informer’ın son sayısından Batman: Arkham City ile ilgili çok çarpıcı yeni detaylar internete düştü.

Açığa çıkan bu taze bilgiler, Batman: Arkham City’nin ilk oyunun bir yıl sonrasında geçtiğini gösteriyor. Arkham Asylum’un eski müdürü Quincy Sharp, Joker’i durdurmuş olmanın getirdiği şöhreti kullanarak Gotham belediye başkanı olmuş ve Arkham Asylum ile Blackgate Hapishanesi’nin Gotham’ın manyaklarını barındırmak için yetersiz kalması sonucu Gotham Şehri’nde Arkham Asylum’dan çok daha büyük bir projeye imza atmıştır: Arkham City…

Geçtiğimiz günlerde de Quincy Sharp’ın Arkham Asylum’daki ofisinde Arkham City’nin çizimlerinin ve planlarının bulunduğu bir easter egg olduğu ortaya çıkmıştı hatırlarsanız. Yani kısacası Rocksteady’deki arkadaşlarımız, Arkham City’i henüz ilk oyunu geliştirirken planlamışlar.

Batman Arkham City Catwoman

Geçtiğimiz hafta Arkham City’den ilk detaylar ortaya çıktığında Catwoman, Two-Face, Mr. Freeze ve Talia al Ghul (gelecekte Bruce Wayne’in çocuğunu doğuracak kadın olur kendisi, Ra’s al Ghul’un kızı aynı zamanda) gibi yeni karakterlerin olacağını öğrenmiştik. Bugün ortaya çıkan yeni bilgilerse, Catwoman’ın Batman’e yardım edeceğini ve bu yardımın aralarında bir takım romantik sahneler doğuracağını işaret ediyor.

Bununla birlikte Kara Şovalyemiz Arkham City’e ilk oyunda elde ettiği tüm alet edevata sahip olarak başlayacak. Elbette oyunda ilerledikçe yeni aletlere ve daha geniş geliştirme seçeneklerine de sahip olacağız. Ayrıca Rocksteady, oyunun dövüş mekaniklerini de oldukça iyileştirmiş. Bildiğiniz gibi Arkham Asylum, bir oyunda gördüğümüz en akıcı ve estetik yakın dövüş animasyonlarını sunmuştu bizlere. Arkham City’de ise, alıştığımız Arkham Asylum mekaniklerine yepyeni kombolar ve yeni karşı saldırılar (counter) eşlik edecek.

Elbette daha çok kötü adam, Riddler’dan yeni ve daha eğlenceli bulmacalar ve bir sürü yan görev de Arkham City’nin karanlık köşelerinde bizleri bekliyor olacak.

Ne yazık ki bütün bunları görebilmek için 2011’in sonbaharına kadar beklemek durumundayız.

5 Yorum

  1. Ziyaretçi

    batman i hiç sevmezdim, ne süper kahraman olarak, ne oyunlarını, nede filmelirni. taaki batman arkham oyununa kadar. hayatımda oynadığım en güzel çizgi roman uyarlaması oyundu. oyun sayesinde batman hayranı oldum, adamın yaşadıklarını, çektiği zorlukları, aslında etten kemikten olduğunu vs. oyunu belki 10 defa bitirdim. yenisi için sabırsızlanıyorum.

  2. Ziyaretçi

    ben batmanın hayranıymdır çoçukluğumdan beri foveri adamımdır  utanmasam posterini yapıştırım  nese ilk oyun çıktığı 2. günü almıştım   ve bu yeni oyunda spidermanların oyunları gibi  bir harita düzeni olcakmı acaba böle olsa çok sevnirim  gtadaki gibi eve filan gidip bişeler ypasak 😀 yani mağraya gidip gidip detay filan alsak arabası filan  4 farklı bölge filan olsa  acaba 2 oyunculu oynayablirmiyiz

  3. Ziyaretçi

    düşmanlar değisse bane   filan sıktı jokerin köleleri resmen 😀   jokerin olmasını isterim yine geçen oyunda  fena yenilmişti dişler filan 😀 two face  bay buz mu neydi öle bir adam vardı  catwoman  filan güzel olur 

Bir cevap yazın