Batman: Arkham City’den İlk Detaylar ve Konsept Çalışmaları Su Yüzüne Çıktı

Tüm zamanların en iyi çizgi roman oyunu Gotham şehrinde devam ediyor…

Batman: Arkham Asylum, ufak bir İngiliz oyun geliştiricisinin bile hep özlemini çektiğimiz o muhteşem çizgi roman oyununu yapabileceğini gösterdi bizlere. Bu yüzden Kara Şovalye’nin Arkham adasındaki karanlık macerası yalnızca 2009’un en iyi oyunu olmakla kalmadı; aynı zamanda tüm zamanların en iyi çizgi roman uyarlaması oldu. Ancak 2009 Spike TV Video Oyun Ödülleri gecesinde duyurulan devam oyunundan da 8 aydır pek bir haber alamadık. Tam Rocksteady cephesinde neler oluyor acaba derken, Batman: Arkham City’den yepyeni çarpıcı detaylar ve yeni konsept çalışmaları su yüzüne çıktı.

Oyunun Londralı geliştiricisi Rocksteady’den gelen ilk detaylar oyunun hikayesine vurgu yapıyor.

“Yeni oyun, Batman: Arkham Asylum’un yoğun ve atmosferik temelleri üzerine inşa ediliyor ve oyuncuları Gotham City’nin haydutları, gangsterleri ve çılgın suç dehaları için yeni ve daha güvenli bir “yuva” olan Arkham City’nin içine bırakıyor.”

Ayrıca, daha önce söz verildiği gibi, oyunun bu yepyeni hikayesine ilk oyunda göremediğimiz birçok tanıdık isim eşlik edecek. Catwoman, Mr. Freeze ve Two Face (ki daha önce öğrenmiştik bunu) bunlardan yalnızca birkaçı. Ha bir de herkesin gözünden kaçmış Talia al Ghul var. Ra’s al Ghul’un kızı… (zaten Batman’i takip eden arkadaşlar bu güzel ablamızın Bruce Wayne’in çocuğunun annesi olduğunu hatırlayacaklardır; hatırlamayanlar çekilebilir :p)

Talia al Ghul gibi bir katılımla oyunun hikayesinin bir hayli ilginçleşeceğini düşünebiliriz. Yayınlanan konsept çalışmaları da çok daha karanlık bir Batman’i işaret ediyor zaten.

Batman: Arkham City banner

Rocksteady’den gelen haberler, Batman: Arkham City’nin en iyi Kara Şovalye deneyimini sunmak adına birçok yeni oynanış özelliği de içereceğini gösteriyor.

2011 sonbaharında raflarda olması beklenen Batman: Arkham City’nin PC, PS3 ve Xbox 360 için geliştirildiği de açıklandı. Şimdilik pek bir detay yer almasa da oyunun resmi internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Batman Arkham City

Batman Arkham City Catwoman

6 Yorum

Bir cevap yazın