Batman: Arkham City’de Multiplayer Olmayacak

Rocksteady Studios, Batman: Arkham City’de kesin olarak çoklu-oyuncu modları bulunmayacağını açıkladı.

Batman Arkham City logoDaha önce İngiliz oyun dergisi PSM3’ün Eylül sayısında yer alan “Batman Arkham City’de çoklu-oyuncu kesinlikle olacak; ancak şu an için herhangi bir detay belli değil.” haberini sizlere duyurmuştuk. Fakat bugün, IGN’nin Rocksteady Studios’un oyun yönetmeni Sefton Hill ile yaptığı röportaj, Batman: Arkham City’de çoklu-oyuncu modlarına kesin olarak kapının kapandığını gösterdi.

“Oyunun yapım sürecinde son aşamalara geldiğimiz şu anda, dürüstçe söyleyebilirim ki, eğer oyuna çoklu-oyuncu modları ekleseydik, istediğimiz kaliteye ulaşamazdık” diyor Hill ve ekliyor “yapımcı ekip tek kişilik senaryoyu mükemmelleştirmek için harcayacağı enerjiyi çoklu-oyuncuya ayırmak istemedi”.

Süreç bize gösteriyor ki, Rocksteady, projenin başlarında Arkham City için çoklu-oyuncu geliştirmeyi düşünüyordu, ama vakit darlığı veya çoklu-oyuncu modlarının yeterli kaliteye ulaşamama korkusu Rocksteady’i bu kararını düşünmeye itti. Sonuç olarak, Batman: Arkham City’de kesin olarak çoklu-oyuncu modu bulunmayacağını biliyoruz. Belki Co-Op? Bu konuda açıklanmış bir şey yok.

Açıkcası, son dönemde “çoklu-oyuncu modumuz da var” diye pazarlanan oyunların oldukça kısa çoklu-oyuncu ömrüne ve kalitesizliğine bakınca Batman: Arkham City’de çoklu-oyuncu modunun bulunmaması bir eksik değil diyebiliriz. Hatta eğer geliştirici şirketin bu kararı gerçekten tek kişilik senaryonun mükemmelleştirilmesine katkıda bulunduysa, bence bu haberi sevinçle bile karşılayabiliriz.

1 Yorum

  1. lazboy

    aynen son zamanlarda coklu oyunculu mod eklien oyunlarin %95 de bug optimize ve engtegre sorunlar gibi farki seylerden kasma oluyor oyuna gereksiz yüklenmeler ekleniyor hızlı serri bir oyunu cuvala ceviriyorlar bence hic bir oyunda coklu mod olmamasi lazim

Bir cevap yazın