Batman: Arkham Asylum 2’de Robin Sesleri

2009 Spike TV Video Oyun Ödülleri töreninde duyurulduğundan bu yana Batman: Arkham Asylum 2 üzerinde birçok söylenti dönmeye başladı. Bunların ilki, hiç şüphe yok ki, yeni oyunun Gotham’da geçeceğiydi. Yapımcı ekip kısa bir süre içerisinde bunu kısmen doğrulamıştı. Zaten Arkham adasında da gidecek bir yer kalmamıştı doğal olarak.

Bir diğer söylenti ise oyunun başarılı dağıtımcısı Eidos’un ikinci oyun projesinde yer almayacağı oldu. Bu söylenti de kısa bir süre içerisinde Batman markasının eğlence sektöründeki haklarına sahip olan Warne Bros tarafından doğrulanmış; süreç de Batman: Arkham Asylum’un başarılı İngiliz geliştiricisi Rocksteady’nin Warner Bros tarafından satın alınmasıyla sonuçlanmıştı.

Bugün ise devam oyunuyla ilgili yeni bir söylenti ortaya atıldı: Batman: Arkham Asylum 2’de Batman’in yancısı Robin’i de görebileceğiz.

Özellikle Batman’in tek tabanca takıldığı maceraların hayranı ve Robin’in hikaye anlatımını fazlaca sulandırdığını düşünenlerdenseniz bu haber sizi biraz üzebilir. Tabi madalyonun diğer yüzüne baktığımızda Robin’in varlığı, muhtemel  co-op özellikleriyle oyuna yeni dinamikler de katabilir. Ne var ki, bu durum şimdilik yalnızca bir söylenti.

Bu söylentinin kaynağı ise oyunun imdb sitesi. Sitenin Batman: Arkham Asylum 2 sayfasında verilen bilgiler, çeşitli TV dizilerinde rol almış 18 yaşındaki Vincent Martella’nın oyunda Robin’i seslendireceğini gösteriyor. Hali hazırda başka Batman projelerinin de olduğunu düşünürsek bu bilginin yanlış girilmiş olduğunu düşünebiliriz. Zira Warner Bros da bu söylentinin yayılmasının hemen ardından, bu bilginin kesin olmadığını ve devam oyunuyla ilgili detayların henüz belirlenmediğini açıkladı. Yine de insanın içine bir kurt düşmüyor değil.

Şimdilik tek tesellimiz, Rocksteady’nin anlattığı Batman hikayesinin henüz bir yancıya sahip olmak için yeterince ilerlememiş olması. Ancak oyunla ilgili yeni bilgiler gelmeye başlar ve bir Robin haberi alırsak da çok şaşırmamak lazım. Oyun çöplüğü, muhteşem ilk oyunların ardından çıkmış onlarca kötü devam oyunu ve duvara toslamış bir sürü yapımcıyla dolu.

2 Yorum

  1. MaRIkO

    robini sevmem oyunda da istemem açıkcası ama oyun yapımcısı rocksteady olunca ve ilk oyunnun muhteşemliği ortada olunca muhtemelen bana robinide sevdirecek bu oyun.

  2. Tahir Meylani

    Ana oyun senaryosunda Robin olmaz sanırım. Robin çok zayıf bir karakter ana senaryoda sırıtır gibi geliyor bana.

    Belki co-op için seçilebilir bir karakter falan olabilir.

Bir cevap yazın