Batman: Arkham Asylum 2 Daha Karanlık Olacak

2009’un Aralık ayındaki Spike TV Video Oyun Ödülleri’nde, bir video eşliğinde, duyurulduğundan bu yana Batman: Arkham Asylum II’den pek bir haber alamadık. Hatta oyunun Gotham şehrinde geçecek olması dışında net bir bilgi de yok elimizde. Hal böyle olunca da oyunla ilgili ilk detayların açıklanacağı E3’ü daha bir merakla beklemeye devam ediyoruz.

Neyse ki durum hepten ümitsiz değil. Batman: Animated Series (çizgi film serisi) ve Arkham Asylum’da Kara Şovalye’ye sesiyle hayat veren Kevin Conroy, merakla beklenen devam oyunu hakkında bir takım detayları Chicago’da düzenlenen C2E2 çizgi roman kongresinde oyun dünyasıyla paylaşmış.

Aslına bakarsanız bu “paylaşma” faslı biraz plansız gelişmiş diyebiliriz. Kongredeki oturum esnasında, gazetecilerin ve Batman hayranlarının sorularını yanıtlayan Kevin Conroy, bir hayranın Two Face (İki Yüz) ile ilgili sorduğu soru karşısında afallayarak Arkham Asylum II’de Two Face’i göreceğimizi istemeden de olsa açığa çıkarmış. Salonda esen kahkaha rüzgarı, Kevin Conroy’ı kısa süreli bir sessizliğe itse de tecrübeli aktör çabuk toparlanıp sözlerini söyle sürdürmüş:

“Oldukça karışık bir kadro söz konusu. Birçok kötü adam olacak. Şimdilik bu kadar açıklamış olayım. Devam oyunu, Batman Beyon: Return of the Joker’ı anımasatacak. Yani çok çok daha karanlık bir oyun olacak ve birçok kötü adam içerecek.”

Sizler gibi ben de bu anın bir videosunun olmasını çok isterdim. Yine de Kevin Conroy’un devam oyunuyla ilgili sözleri heyecan verici; özellikle de “daha karanlık” kısmı.

Mart ayında ortaya atılan Robin iddiası ise, hala bir yanıt bulmuş değil; ancak bu söylentinin doğmasına yol açan imdb sayfasında da artık Robin’i göremiyoruz. Yani bu daha önce de tahmin ettiğimiz gibi muhtemelen bir yazım yanlışıydı.

Batman: Arkham Asylum II, hala net bir çıkış tarihine sahip değil ve oyunla ilgili daha fazla detaya Haziran ayında düzenlenecek E3’te kavuşmayı umuyoruz.

2 Yorum

  1. Vernoncougar

    Ilkı gayet guzeldı, ıkıncısı dahada ıyı olur umarım. Buyuk ıhtımalle 2010 4.ceyrek te cıkacaktır, harıka bır sonbahara dogru ılerlıyoruz cıkacak oyunlar en ıyılerı..

Bir cevap yazın