Bastion Kazanmak İster Misiniz?

Hikaye anlatmak üzerine muhteşem bir oyun.

Güncelleme:

Steam topluluk sayfamız üzerinden düzenlediğimiz minik etkinliğinin sonunda üç okurumuz Bastion Steam kodlarına kavuştu.

Orijinal Metin: 29-Aralık 2011 – 14:17

Bizleri Calamity adında kıyamet tarafından yerle bir edilmiş bir dünyada, dünyayı yeniden inşa etmeye çalışan bir çocuğun dokunaklı hikayesine götüren aksiyon/ rol yapma oyunu Bastion, yalnızca bu yılın değil, son yılların en orijinal, en farklı oyunuydu kesinlikle. Tamamı el çizimi harika görselleri, eğlenceli oynanışı ve bugüne kadar bir video oyununda yaşadığımız en duygusal, en unutulmaz anlardan birkaçına hayat veren harika müzikleri değildi onu bu kadar farklı yapan. Her şeyden önce Bastion, “hikaye anlatmak” üzerine bir oyundu ve anlatım tekniği eşine benzerine pek de sık rastlamadığımız türdendi… Oyunun ilk saniyelerinden final sahnesinin sonuna kadar yaptığımız hemen her aksiyon, Ron Perlman’ı andıran etkileyici bir ses tonuna sahip “anlatıcı” tarafından dinamik bir biçimde anlatılıyordu. Bastion’ı oynarken bir anlamda yaşıyor, kendimizi bu tuhaf ama büyüleyici bir rüyanın içinde hissediyorduk.

Bastion’ı henüz oynamadıysanız üzülmeyin! Şu an elimizde oyunun geliştiricisi Supergiant Games’in baş tasarımcısı (kendisi aynı zamanda eski Gamespot baş editörü) Greg Kasavin’in sizler için gönderdiği 3 Steam kodu var.

Bu kodlardan birini kazanmak içinse yapmanız gereken yine çok basit. Buraya tıklamalı ve THG Oyun’un Steam Topluluk sayfasına katılarak soracağımız soruya Steam topluluk sayfası üzerinden doğru yanıt veren ilk 3 kişiden biri olmalısınız.

Yarışmamız bugün, yani 29 Aralık Perşembe günü saat 21:00’da başlayacak. Kazanan arkadaşları hem buradan hem Steam topluluk sayfasından duyuracağız ve kodlarını Steam üzerinden göndereceğiz….

Şimdiden mutlu ve sağlıklı yıllar.

1 Yorum

Bir cevap yazın