“Başkalarının Oyununa B.k Atan Herif Kendi Oyununu Bitiremiyor”

Stuart Black, Codemasters’tan ayrılma kararı aldı…

PS2 ve Xbox için geliştirilmiş en sağlam FPS oyunlarından biri olan Black’in yaratıcısı Stuart Black’in Criterion’dan ayrıldıktan sonra Codemasters’a bağlı Guildford Stüdyoları’nda yeni FPS oyunu Bodycount üzerinde çalıştığını duymayan kalmamıştır herhalde. Hatırlarsanız Haziran ayında E3’te bir de oynanış videosu izleme şansı bulmuştuk Bodycount’tan.

Ancak bu tarihten sonra ne olduysa Stuart Black, “kendimi evimde gibi hissediyorum” dediği Codemasters’dan ve dolayısıyla Bodycount projesinden ayrılma kararı aldı. Tabii bu “boşanma” hemen gerçekleşmiyor. Stuart Black, Ekim ayına kadar projesinin başında kalacak. Codemasters’dan yapılan açıklamaysa şu şekilde:

“Bodycount için muhteşem bir vizyon ve yön belirleyen Stuart Black, bizimle geçen üç senenin ardından ayrılma kararı aldı. Ekim’e kadar tasarımcı görevine devam edecek ve bu değişim sürecinin sonuna kadar oyunu tamamlayacak yetenekli ekiple birlikte çalışacak.”

Stuart Black’in bu ayrılma kararının ardından kariyerine nasıl bir yön vereceği ise merak konusu. Ancak kendisinin en azından Gearbox’ta çalışamayacağını söyleyebiliriz. Zira Brothers in Arms serisi ve Borderlands gibi başarılı yapımlardan tanıdığımız Gearbox’ın kreatif direktörü Mikey Neumann, oyun pazarındaki mevcut FPS anlayışının “sıkıcı” olduğunu defalarca dile getiren Stuart Black için şu sözleri sarf etmiş:

Anlayamadığım şey, neden bugünün başlıkları şu şekilde değil: “Başkalarının oyununa bok atan herif kendi oyununu bitiremiyor”

Eh biz de bay Neumann’ı kırmıyoruz.

1 Yorum

Bir cevap yazın