Ballmer: Yeni Kuşak Windows 2012’de Geliyor

Ama Microsoft’a göre bu Windows 8 değil.

Windows 8 Temsili LogoKafanız karıştı değil mi? Microsoft başkanı Steve Ballmer geliştiriciler forumunda yaptığı konuşmada, bir sonraki işletim sistemi için ilk kez “Windows 8” adını telaffuz etmiş oldu ama ne dediğini kendi de bilmiyor olabilir.

Microsoft’un yayınladığı basın bildirisine göre Ballmer’ın sözleri aynen şöyle:

Windows’un yeni sürümü için gerçekten çok çalışıyoruz. Bu yıl 350 milyon adet Windows 7’li bilgisayar satılmasını bekliyoruz. Windows 7’de kullanıcı memnuniyetini geliştirmek adına çok yol aldık. Arayüzü yeniledik; dokunma, serbest kalem ve konuşma desteği ekledik. Ancak gelecek yıl çıkacak sonraki kuşak Windows sistemlerinde daha fazlasını da bulabileceksiniz. Yıl içerisinde Windows 8’e ait daha çok haber karşınıza çıkacak. Windows 8 padler, tabletler, bilgisayarlar, çok çeşitli boyutlarda ürünler ve niceleri.

İlk bakışta Ballmer’ın Windows 8’in 2012’de çıkacağını kendi ağzıyla onayladığını düşünebilirsiniz ancak bir firma yetkilisinin ZDNet‘e yaptığı açıklama kafamızı bulandırıyor:

Bir hatalı ifade var gibi görünüyor. Aslında bizler önümüzdeki yıl gelecek “Windows 7” donanımlarını heyecanla bekliyoruz. Şu ana kadar da, gelecek Windows sürümünün ne zaman yayınlanacağına ya da adının ne olacağına ilişkin hiçbir resmi açıklama yapmış da değiliz.

Evet, Ballmer‘ın ağzından kaptığımız “Windows 8” haberini bir Microsoft yetkilisi çıkıp acilen sıfırladı. Yine de Ballmer’ın bu konuda dilinin sürçmüş olabileceğine pek ihtimal vermiyoruz, özellikle de Microsoft’un başkanı olduğu düşünülürse.

2 Yorum

  1. Volkan ERKILINÇ

    Windows 8 derken “Aslında bu hangi 8” diye insanın sorası geliyor.Yani Windows 8, ama win7’nin (aslında versiyon 6) devamı olarak olarak Windows 8 mi ?(ama gerçekte versiyon 7) Yada gerçekten adıda,versiyonuda Windows 8 mi ? 🙂

Bir cevap yazın