Ballmer: iPad’i Alaşağı Etmek “Birinci Önceliğimiz”

Apple’ın tablet pazarında Microsoft’u ve diğer rakiplerini yendiği artık yadsınamaz bir gerçek. Anlaşılan Microsoft bu durumdan oldukça rahatsız.

Steve BallmerMicrosoft’un yöneticisi Seteve Ballmer, firmanın iPad’i tahtından indirecek Windows temelli bir tablet için gece gündüz çok sıkı bir çalışma içinde olduğunu söyledi.

“Ürün hazır olur olmaz pazara süreceğiz. Bu bizim için birinci öncelikli bir durum. Kimsenin bu işi savsaklama lüksü yok” diyen Ballmer bu konuda ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor.

Apple’ın iPad satışlarıyla ilgili olarak da şu söyleri dikkat çekiyor; “kesinlikle satmalarını istediğimden çok daha fazla miktarda sattılar.”

Diğer firmalar tabletler için özel işletim sistemleri geliştirirken Microsoft Windows 7’ye bağlı kalmayı tercih ediyor.

“Bu işi başarmak zorundayız. Şu anda konuşurken bile bunu gerçekleştirmek için çalışmalar devam ediyor. Donanım ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Windows 7’ye ince ayar çekiyoruz.”

Windows 7’nin temel alınması bilgisayarlarımızda kullanmaya alıştığımız özelliklerin tabletler tarafından desteklenmesine imkan sağlıyor. “Windows 7 işletim sistemine sahip bir makine aldığınızda yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Bazı kullanıcılar için yazdırmak gerçekten önemli bir şey” diyor Steve Ballmer.

Ürünlerin ne zaman çıkacağı konusundaysa kesin bir tarih söylememekle birlikte “çok fazla zaman almayacak” demeyi ihmal etmiyor. Donanım açısından tabletlerin ARM yerine Intel-temelli olacağıysa bir başka ayrıntı olarak dikkati çekiyor.

1 Yorum

  1. PcMaKeR

    “Bu işi başarmak zorundayız. Şu anda konuşurken bile bunu gerçekleştirmek için çalışmalar devam ediyor. Donanım ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Windows 7’ye ince ayar çekiyoruz.”

    Sanayideki arabanın motoru bozulduğunda ustanın ağzından son durum raporu gibi bir konuşma sergilemiş:”abi az kaldı bi ince ayar tamamdır.”

    Görecez bakalım windows 7 masaüstündeki gücünü tablette sergileyebilecek mi? Eğer sergilerse ipad yerle bir olur çünkü windows 7 temeli olacağı için bir çok uygulama hazır çalışma modunda olacak.

Bir cevap yazın