Baldur’s Gate Enhanced Edition Geliyor

Ve beklenen haber geldi. Baldur’s Gate ve Baldur’s Gate II, yenilenerek aramıza dönüyor…

Son bir hafta oyunseverler için tam bir heyecan fırtınası tadında geçti.

Tim Schafer’in Ron Gilbert ile birlikte geliştireceği yeni macera oyunu için Kickstarter‘da başlattığı yardım kampanyasının 3.5 milyon $ barajına dayanması ve ekibin Grim Fandango’dan bile daha iyi bir oyun sözü vermesi, bu kampanyanın elde ettiği başarının bir Planescape: Torment yeniden yapımını gündeme getirmesi ve hemen ardından benzer bir projenin post apokaliptik rol yapma oyunlarının babası Wasteland için Brian Fargo tarafından hayata geçirilmesi zaten yeterince heyecan vericiyken; bunlara bir de Diablo III’ün çıkış tarihinin açıklanması eklendi. Dahası tüm zamanların en muhteşem rol yapma oyunlarından biri olan Baldur’s Gate için geçtiğimiz gün başlatılan geri sayımın ardından da tahmin ettiğimiz gibi bir yeniden yapım çıktı. Evet. Baldur’s Gate ve Baldur’s Gate II, yenilenmiş bir halde geri dönüyor!

Proje, geçtiğimiz gün yaptığımız haberde de tahmin ettiğimiz üzere, BioWare’in eski yöneticisi (ve aynı zamanda kurucularından) Trent Oster’in şirketi Overhaul Games. Dağıtımcı ise Wizard of Coast ve serinin oyun haklarını elinde bulunduran Atari.

Şimdilik elimizde fazla bir bilgi yok. Ancak ilk iş olarak görsellerin elden geçirileceğini ve yükse çözünürlük desteği ekleneceğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Zaten daha fazlasını da kimse istemiyordur muhtemelen. Özellikle de oyun sisteminin değiştirilmesini. Taş gibi AD&D 2nd Edition varken…

Sword Coast’a ne zaman döneceğimiz henüz belli olmasa da, detayları takip etmek isterseniz Baldur’s Gate resmi sitesini takip edebilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın