Baldur’s Gate 2 Dragon Age Modu Olarak Yeniden Hayat Buluyor

Sizi bilmem, ama bana soracak olursanız Baldur’s Gate II: Shadows Amn, Black Isle’ın Planescape: Torment’ıyla birlikte bugüne kadar yapılmış en iyi iki RPG’den biridir. Enteresan mesajlar içeren dillere destan hikayesi, mükemmel oyun sistemi, muhteşem diyalogları, el çizimi eşsiz arka planları, akıllara durgunuk veren kurgusu şeklinde uzayıp gidecek listede herhangi bir başka oyunun, Baldur’s Gate II’nin eline su dökmesi neredeyse imkansızdır.

Peki bunun konumuzla ne alakası var? Imoen’i düşünüp nerd gözyaşlarına mı boğuldun?

Evet! Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi Dragon Age Toolset’iyle hazırlanmakta olan bir Baldur’s Gate II modu yolda. Dragon Age’in resmi podcast sitesinde yer alan bir röportajla ortaya çıkan ve Baldur’s Gate 2: Redux isimli 7 kişiden oluşan bir mod ekibinin yürütmekte olduğu proje, oyunun tamamınına Dragon Age motoruyla yeniden hayat verecek gibi. Hatta ekip şimdiden oyuna tutsak olarak başladığımız Irenicus zindanını hazırlamış bile. 

Güzeller güzeli Imoen’in de bulunduğu ekran görüntülerini hemen aşağıda bulabilirsiniz. Projeyi yakından takip etmek istiyorsanız da buraya tıklayarak ekibin internet sitesine ulaşmanız mümkün.

Dragon Age Baldur's Gate 2 Mod Imoen

Dragon Age Baldur's Gate 2 Mod Goblins

Dragon Age Baldur's Gate 2 Mod Mephit Machine

4 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Şimdilik bu konuda herhangi bir bilgi yok. Ancak tamamen yeni sınıfların ekleneceğini düşünürsek BG II benzeri bir Advanced Dungeons & Dragons sisteminin kısmen de olsa ekleneceğini düşünebiliriz. Ancak  Dragon Age toolset’iyle temel dinamikleri eklemek ne kadar mümkün bilemiyorum. Bir ara kurcalamıştım, ancak çabuk sıkıldım. 🙂

  2. irenicus

    Bir Baldur’s Gate oyuncusunun en son isteyeceği şey herhalde klasik olmuş sanat eseri güzelliğinde ekranlar yerine uyduruk üç boyutlu kaplamalardır. Bu oyunun bu tip şeylere ihtiyacı olduğunu nereden düşünmüşler ki? Hala orijinali oynanıyorken.

Bir cevap yazın