Bakalım Nvidia, Larrabee Fiyaskosunun Ardından Ne Diyor?

Bu haftanın başında Intel, Larrabee kod adlı grafik işlemcisinin ilk aşamada oyun amaçlı duyurulmayacağını söylemişti. Diğer bir deyişle Larrabee bir ekran kartı olarak şu an yetersiz ve her zaman olduğu gibi duyurusu bilinmeyen bir tarihe ertelendi. AMD’nin buna cevabı fazla gecikmedi ancak en fazla beklenen söz Nvidia’dan çıkacak sözlerdi. Nitekim Intel ile Nvidia’nın arasının güllük gülistanlık olmadığını biliyoruz. Hatta Nvidia, Intel’i çeşitli karikatürlerle eleştirerek küçük bir karikatür krizine de sebep olmuştu.

Nvidia’nın CEO’sun Jen Hsun Huang bir açıklama yayınlamaya bile gerek duymadı ancak ilerleyen günlerde ne olur bilmiyoruz. Onun yerine şirketin sözcüsü Victor Martinez:

“Görünüşe bakılırsa Intel’in engin teknik deneyimi ve devasa finansal gücü grafik işlemcileri tasarlamak konusunda yetersiz kaldı” diye zehir zemberek bir açıklamada bulundu. Az ama öz.

1 Yorum

  1. Volkan

    :)Ben söylemiştim larrabee’ninde fiyasko olacağını ama kimse beni dinlemedi.:)Nereden bildin derseniz intel son 12 yıl boyunca her 2 senede  öyle bir ekran kartı çıkaracağını ortalığın tozunu attıracağını söylüyor.Değişmeyen tek şey sonucun fiyasko olması:)

Bir cevap yazın