Bahar 2003 IDF – 3. Gün: Son Haberler ve Notlarımız

Intel sunucu teknolojisi istim üstünde.

Intel sunucu teknolojisi istim üstünde.

Bahar 2003 IDF hemen hemen bitti ve oldukça büyük bir bilgi bombardımanı söz konusu. İlk iki günkü yazılarımızda birçok ilginç gelişme gördük ve sizlere aktarmaya çalıştık.

Bağlanmış dünya (connected world) hakkındaki vizyonunuz nedir? Firmanız çalışanlarını kablosuz ağlara geçirmeyi planlıyor mu? Evinizde ev medya aygıtları ile devrim yapmak istiyor musunuz? Kısacası “Birleşim”e hazır mısınız? Intel bu soruların cevabının “birleşim” (convergence) konseptinde yattığına inanıyor. IDF’te önemli olan geleceğe dönük bir vizyon kapabilmek.

Cevaplandırılması gereken önemli bir soru var. İster ev kullanıcısı ister IT sektöründe bir kurumsal kullanıcı olsun, satınalma kararını veren kişiler bu teknolojiler ile ne kadar ilgileniyorlar? Eğer IDF katılımcılarının ilgisi bir işaret veriyorsa, bu durumda bu teknolojilerin adapte edilmesi için bir süre geçmesi gerektiği ortaya çıkıyor. İyi haber şu: Ne olursa olsun çalışmalar devam edecek.

IDF’in üçüncü gününde Analog Devices ile db Cool’u, Promise Technology ile Seri ATA cephesindeki gelişmeleri ve Rambus ile de R658 platformunu konuştuk. Ayrıca araya bir dizi Bahar 2003 IDF fotoğrafı katmayı da unutmadık.

Bir cevap yazın