Bad Company 2 Uncharted 2 Görselliğini Yakalıyor

Mart ayı için beklediğimiz oyunlardan biri de efsane Battlefield serisinin son bebişi Bad Company 2. Serinin geliştiricisi DICE da son zamanlarda moda olduğu üzere oyunları için bir hayli iddialı. Hatta yapım ekibinden Gordon Van Dyke daha da ileri giderek oyunlarının geçtiğimiz yıla muhteşem görselleriyle damgasını vuran Uncharted 2’yi yakaladığını iddia ediyor.

“Uncharted 2 muhteşem görünen bir oyun. Fakat biz de bu görsel kalite seviyesine yaklaşıyoruz. Bir oyun için Uncharted 2’den daha iyi görünüyor iddiasında bulunmak oldukça zor. Fakat gerçekten etkileyici kalitede bir noktaya yaklaştığımızı hissediyorum. Oyunu gören insanlar da aynı fikri paylaşıyor.”

Van Dyke bununla da kalmayıp oyunlarının bir noktada Uncharted 2’yi alt ettiğinin altını şu sözlerle çiziyor:

“Biz neyi daha iyi yapmış olabiliriz diye bakıyordum. Uncharted 2’nin sunduğu manzaralara baktım ve bizim sunduğumuz manzaraların daha iyi olduğunu gördüm. Çünkü bizimkisi oyunun içinde, yani yönettiğimiz karakterle gördüğümüz manzaraya gidebiliyoruz, gördüğümüz her şey oyunun bir parçası.  Naughty Dog, eğer beni duyuyorsanız size bu konuda meydan okuyorum.”

Bu iddiaların sağlamasını Bad Company 2 çıkmadan yapmak oldukça zor. Bu yüzden yorumlarımızı 5 Mart tarihine saklasak iyi olur. Ancak yine de bu sözlerin oldukça iddialı ve bir o kadar da heyecan verici olduğunu belirtmezsek olmaz.

Bu arada oyunun PC beta test aşamasının 26 Ocak- 28 Şubat tarihleri arasında yapılacağı da belli oldu. PS3’te gördüğümüz Arica Harbor yerine, yeni bir karlı harita olan Port Valdez’de 16vs16 olarak yapılacak açık beta testlere, oyunu ön sipariş etmiş PC kullanıcıları direk katılabilecek. Açık beta test aşamasına katılabilmek için başvuruların ise birkaç gün içinde başlaması bekleniyor.

Bir cevap yazın