Bad Company 2 PC’de Daha Çok Oynanıyor

Dün evde uzanıyorum, kafamdan yine binbir farklı düşünce geçiyor, dalıp gitmişim. Birden, kulağıma garip garip sesler geliyor, hafif bir ürperti kaplıyor içimi. Odada kimse yok, hayal mi görüyorum acaba? Pencereden dışarı bakıyorum, odanın kapısını açıp diğer odaları kontrol ediyorum. Evde kimse yok. Tekrar odama dönüyorum. Yine aynı ses… Sanki bu ses bilgisayarımın kasasından geliyor. Eğiliyorum, kulağımı dayıyorum kasaya sanki şöyle bir ses duyar gibiyim “sevgilim sahibim, ben daha ölmedim inanmazsan DICE forumlarını aç ve gör”

Hemen DICE forumlarını açıyorum ve ilginç bir mesaj ile karşılaşıyorum. Bir DICE yetkilisi forumda “şu an Bad Company 2 PC’de konsoldan daha çok oynanıyor” diye mesaj atmış ve PC oyuncularını tebrik etmiş. Tekrar kasamın yanına eğiliyorum. Evet, haklıymışsın  daha ölmemişsin diyorum. O da bana “bunu haber yapmazsan sana hakkımı helal etmem diyor” 🙂

PC oyuncuları Battlefield: Bad Company 2’yi sevmiş gözüküyor. Ah bir de şu server problemleri olmasa. Onlar da bir haftaya çözülecekmiş, umarım!

7 Yorum

 1. güzel insan

  Çözüleceğinden eminim ben.EA de yavaş yavaş düzeliyor,özellikle ülkemizde uyguladıkları fiyat politikası takdiri hakediyor.Ah ah mass effect 2’yi casual yapacağız diye berbat etmeselerdi gözümde 2000lerdeki yerine yaklaşmış olacaktı,ama ea hep ea.

 2. Tahir Meylani

  İlla ki çözülecektir. Şu anda yaşanan sıkıntıların bir çoğu EA’nin ana serverlarının yetersiz kalmasından kaynaklanıyor. Serverları biraz güçlendirmeleri gerekicek.

  Evet, katılıyorum EA’nin Türkiye’de uyguladığı fiyat politikası bir çok Avrupa ülkesinden daha uygun. 56 Liraya Bad Company 2 alabiliyorsunuz. Aslında Ubisoft oyunları da Türkiye’de ucuza satılıyor.

 3. Selo

  Aslında başlık yanlış olmuş.Bad Company 2 PC’de oynanamıyor olsa daha iyi olurdu.Neyse sorun çözülür elbet ama EA Games’in özel sunucu desteği vermesi lazım,yabancı serverlarda yüksek lag ile oynamak zorunda kalıyoruz.Türkiye üzerinde açık bir server yok,EA games açmamıza izin vermiyor maalesef 🙁

 4. turk_atılla

  oyunu alalı 1 hafta oldu rütbeler peş peşe geçtim rütbe aldıkca, rütbe puanı zorlaşıyor ama yine devam, en sinirbozocu tarafı pingin 250 hep üstünde deli oluyorum tabiki  umarım yerel server a ea ilerki zamanlarda izin verir yoksa bu oyun zevk ten çok çileye dönüşür. daha önce battilfiald 2 oynuyordum ve rütbemde üst sıralardaydı. bu oyuna kıyaslarsambiraz abartmışlar.tamam gerçekci ama efeklerdekli ve ölüm anındaki bulanıklık,  bir çile ve sinir bozucu birde tozla dumanı abartmışlar .ayar bölümünde efekleri en düşüğe aldım yide de berbat.

  ayrıca bilgisayarı 2 yıl önce 2 milyara almıştım sen son teknolojiydi

  bütün gereksinimlerin üzerinde ve fazlasıyla

  buna karşın ayarları en düşüğe aldım ve biligsayardaki diğer uygulamaları kapattım hala bilgisayar zorlanıyor! yuh be ne oyun muş be acaba ayarları son kalitesinde çalıştıran oynanan bir bilgisayar varmı?

Bir cevap yazın