Bad Company 2 İçin İkinci Ücretsiz Harita Paketi 30 Mart’ta

Bazı oyunlar hep birbirleriyle karşılaştırılır. Mafia – GTA, Battlefield, Call of Duty, Super Mario – Pikaçu tamam bu sonuncusu saçma oldu ama genelde tür olarak birbirine benzeyen oyunlar, hep bir karşılaştırma içerisindedirler. Bir delinin kuyuya attığı taşa da benzemez bu durum çünkü o kuyuya taş atan o kadar çok kişi vardır ki; kim deli, kim akıllı karışır.

İşte kuyuya atılan son taş. DICE, Battlefield: Bad Company 2 için ücretsiz ikinci harita paketini 30 Mart’ta yayınlayacağını açıkladı, bu tarih aynı zamanda Activision’un merakla beklenen olaylı Call of Duty: Modern Warfare 2 DLC’sinin çıkış tarihi ile aynı. DICE’in bu tarihi tesadüfen seçtiğini söylemek fazla insaflı olur.

Aslında, Battlefield: Bad Company 2 incelememizde de okuyacağınız gibi, Bad Company 2 ve Modern Warfare 2 çok farklı oyunlar fakat oyunseverler bu iki oyunu kıyaslamaya bayılıyor, bu kıyaslamalardan reklam uman oyun stüdyoları da bazen kuyuya bir taş daha atıyor.

Neyse, lafı uzattık yine şimdi asıl haberimize geçelim ve Bad Company 2 DLC’si ile gelen yeni haritalara bir bakalım:

 • Africa Harbor haritasında Conquest Mod seçeneği.
 • Laguna Presa haritasında Rush Mod seçeneği.

Evet, fark ettiğiniz gibi aslında yeni bir harita yok ortalıkta. Mevcut haritaların diğer modlar için gözden geçirilmiş versiyonları bunlar. Beleş olduktan sonra bir problem yok di mi?

Bu DLC, VIP koduna sahip tüm Battlefield: Bad Company 2 sahiplerine ücretsiz olarak gelecek. Oyunu ikinci el alanlar ise DLC’ler için 15 dolar ödemek zorunda hatırlatalım.

9 Yorum

 1. Taner Özsoy

  “Bu DLC, VIP koduna sahip tüm Battlefield: Bad Company 2 sahiplerine ücretsiz olarak gelecek. Oyunu ikinci el alanlar ise DLC’ler için 15 dolar ödemek zorunda hatırlatalım.”

  Bu ne kodu anlayamadım ?

 2. Taner Özsoy

  O zaman ufak bir yanlış yapılmış. (PC için konuşuyorum sadece) “Oyunu ikinci el alanlar ise DLC’ler için 15 dolar ödemek zorunda hatırlatalım.” Bir EA hesabına girilmiş key başka EA hesabına girilmiyor. Oyunu 2. el almak için karşı tarafdan EA hesabınıda almak gerekiyor. Böyle bir durumda 2. el piyasası olmuyor gerçekte tamamen acc satmak gibi olay olmuş oluyor. Ama söylemiş olduğun olay konsollar için geçerli sanırım. VIP kod galiba farklı olarak kutu içinden çıkıp hesaplarına giriyorlarmış. (Bir kaç sitede okudum bizzat görmedim konsolar için olay bu olayı.) Böyle bir durumda oyun DVD’sini sattıklarında yine hesap vermeleri gerekiyor ama bir çok konsol oyuncusu hesabını vermeyeceği için dediğin gibi 2. el oluyor.

 3. Tahir Meylani

  Evet, sanırım dediğin gibi çalışıyor bu VIP sistemi. Benim de aklımı kurcalıyordu bu VIP sistemi nasıl çalışıyor tam olarak diye ama oyunu sıfırdan alanları etkilemediği için çok da araştırmadım 🙂

 4. Uğur Yurtsever

  @Taner

  Maalesef yanlış. PC versiyonlarında girilen kodlar da kişinin EA hesabına ekleniyor. Yani 2. el PC versiyonunda da benzer durum söz konusu. Zira EA hesabında Bad Company 2’den başka oyunlar da bulunan PC kullanıcıları, doğal olarak hesaplarını devretmeyecektir.

  Kısacası VIP kodu ile oyunun seri kodu tamamen ayrı şeyler. VIP kodu (veya Mass Effect 2’deki Cerberus Network kodu) yalnızca 1 kere kullanılabiliyor ve kişinin hesabına ekleniyor.

  Yani oyunu PC’de veya konsolda 2. el olarak alan oyuncular VIP kodunu da satın almak zorundalar. 15$ ödeyerek 🙂

 5. Uğur Yurtsever

  Evet, şimdi edindiğimiz bir tecrübeyle BC2 PC versiyonunda VIP kodunun olmadığını öğrenmiş bulunuyoruz. Yani durum Cerberus kodundan biraz farklıymış. Bu durumda benim BC2’ye sahip olmamam ve EA’in VIP kodunu, Cerberus’un aynısı olarak lanse etmiş olması da birazcık rol oynadı sanırım.

  Böylece kendimizi tekzip edelim 😛

Bir cevap yazın